Wnętrza

Sofa Togo – poduszka, która stała się ikoną

27 października, 2020
sofa togo fotel togo kanapa poduszka kanapa jessica mercedes jemerced sofa ikona designu

Coraz więcej aktualnych kolekcji mebli wypoczynkowych nawiązuje do niej stylem. Choć powstała w 1973 roku wygląda bardzo nowocześnie i wielu nie posądzi jej o to, że zbliża się już do pięćdziesiątki. Sofa Togo jest bohaterem kolejnej odsłony wpisów o ikonach designu. Nie wszystkich zachwyci ten model, a będą i tacy, którzy stwierdzą, że musi być koszmarnie niewygodna. Dlaczego jest więc wyjątkowa? Dlaczego w momencie swojego powstania była taka rewolucyjna?

Wyjątkowość sofy i fotela Togo zaczyna się już na etapie konstrukcji. Kolekcja składa się z siedzisk wykonanych tylko z pianki bez twardych punktów podparcia. Mimo braku tradycyjnego stelaża całość utrzymuje stabilność i zapewnia wsparcie dzięki zastosowaniu trzech rodzajów pianek o różnych parametrach. Na wierzchu pokryta jest pokrowcem grubo pikowanym poliestrem i wzmocnionym guzikami, który wystaje po bokach, tworząc wrażenie oversize, co nie jest często spotykane przy tego rodzaju meblach.

sofa togo kanapa jessica mercedes kirschner jasna kremowa

1 / 2 / 3

sofa jak poduszka do siedzenia ekskluzywne meble z lat siedemdziesiątych francuski design wnętrza

1 / 2

Ten innowacyjny projekt stworzył francuz Michel Ducoroy we współpracy z marką Ligne Roset. Firma chciała odświeżyć swoją ofertę i z entuzjazmem przyjęła wizję zastosowania dwóch zupełnie nowych w tamtym czasie surowców, czyli poliestru i pianki. Podczas premiery na targach meblowych sofa Togo spotkała się z ogromnym entuzjazmem odbiorców i niezmiennie pozostaje w ofercie Ligne Roset do dziś.

kanapa togo michel ducoroy ligne roset żółta pomarańczowa ceglana

1 / 2 / 3

różowa nowoczesna kanapa retro vibe bez nóg szara sofa

1 / 2

Kolekcja Togo składa się z kilku elementów, które można łączyć modułowo i tworzyć większe konfiguracje, np. układ narożny. Występuje także wersja kanapy z podłokietnikami, a cała seria dostępna jest w wielu wariantach obić. Ceny zaczynają się od ok. 7950 zł. Mimo tego, że patrząc na Togo można mieć wrażenie siadania na podłodze, to kanapa jest miękka, ale zapewnia wspierający komfort. Sprawdza się świetnie nie tylko do siedzenia, ale również do leżenia, co w czasie powstania tego projektu było innowacją. Szczególnie narożne siedzisko jest bardzo otulające.

kanapa tapicerowana do salonu togo francuski projekt

1 / 2 / 3

kultowe projekty wnętrzarskie kapapa kolekcja togo zielona różowa

1 / 2 / 3

Sofa Togo stała się inspiracją dla wielu współczesnych modeli. Jeśli chcecie poznać inne wnętrzarskie ikony stylu jak np. serwis Biała Maria, królewski fotel Barcelona, lampę Karczoch czy fotel Jajo, to zapraszam do zakładki z tymi tematami (klik).

Nagłówek: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz