Wnętrza

Szybkie i proste dekoracje na wiosnę do domu

21 marca, 2021
dekoracje na wiosnę do domu proste i szybkie

Powitaliśmy już astronomiczną i kalendarzową wiosnę. Choć aura za oknem nie przypomina nadal tej pory roku, to jednak czas wprowadzić ją do naszych wnętrz. Część osób zabierze się za metamorfozy i gruntowne porządki, a ja pokażę szybkie i proste dekoracje na wiosnę do domu, które wymagają tylko wyjścia z sekatorem na ogród, albo wykopania kilku cebulek i umieszczeniach ich w naczyniach kuchennych. Może to właśnie widok tych pierwszych małych akcentów wybudzi nas z zimowego letargu, tchnie odrobinę nadziei lepsze jutro i motywacji do działania 🙂 Po jeszcze więcej inspiracji odsyłam do wpisu z ubiegłego roku o wiosennych dekoracjach (klik).

dekoracje na wiosnę do domu forsycja gałęzie hiacynty w szkle

1 / 2 / 3

Dekoracje przed Bożym Narodzeniem wiele osób wystawia już miesiąc przed świętami. Te związane z Wielkanocą nie cieszą się taką popularnością i zdecydowanie ograniczamy je zazwyczaj do drobnych akcentów w postaci króliczków, ptaszków i pisanek. W tym wpisie skupię się więc na dekoracjach na wiosnę do domu, a na końcu dorzucę drobne akcent wielkanocne, które mogą się przydać np. do dekoracji stołu.

Najlepsze dekoracje na wiosnę do domu

Jakie są najlepsze dekoracje na wiosnę do domu? Moim zdaniem są to zdecydowanie kwiaty i rośliny. Po długich zimowych miesiącach budząca się do życia natura działa na nas wręcz terapeutycznie. Czasem wystarczą gałęzie drzew lub krzewów np. bazie, forsycja, magnolia czy drzewa owocowe zerwane z ogródka lub kupione na małych bazarkach, by na stole czy komodzie obserwować przez długie tygodnie zmieniające się etapy ich rozkwitu i zazieleniania. Do takich kompozycji warto wybrać odpowiedni wazon.

magnolia w wazonie zawilce w małych wazonikach dekoracje na wiosnę

1 / 2 / 3

bazie w wazonie jak udekorować dom na wiosnę

1 / 2 / 3

Wiosna to też czas, kiedy pojawiają się w większej ilości kwiaty sezonowe w bardziej przystępnych cenach, więc łatwiej jest nam wprowadzić cięte kompozycje do domu. Jeśli będziemy o nie dobrze dbać (regularnie podcinać i wymieniać wodę), to możemy się nimi cieszyć nawet przez kilka tygodni. Polecam szczególnie tulipany, które zdecydowanie królują wiosną. Alternatywą dla świeżych kwiatów są oczywiście te sztuczne, które z roku na rok pokazują się w coraz lepszych odsłonach i potrafią zmylić nawet wprawne oko. W takiej wersji szczególnie polecam też wieńce, które można powiesić na drzwiach, ścienia albo położyć na stole.

kompozycje z tulipanów wazon różowe tulipany

1 / 2 / 3

duży wazon butla na stół co do niego wsadzić

1 / 2 / 3

dekoracje na wiosnę do domu wazon z tulipanami dekoracja z kwiatów w szkle

1 / 2 / 3

W tym wpisie chcę Was też bardzo zachęcić do sadzenia własnych kompozycji z roślin. Tworzone w szkle, naczyniach (filiżankach, wazach czy na paterach), skrzynkach, starych garnkach i koszykach zachwycają, ciesząc oko przez wiele tygodni. Takie naturalne i żywe dekoracje na wiosnę do domu nie umkną naszej uwadze. Wystarczą cebule żonkili, hiacyntów, przebiśniegi czy bratki, które kupimy nawet w popularnych supermarketach, a efekt bywa zadziwiający. Nie są to też zbyt wymagające rośliny, więc nawet początkujący ogrodnicy powinny sobie z nimi poradzić. Mam nadzieję, że te zdjęcia Was przekonają!

dekoracje na wiosnę do domu wiosenne sadzonki kwiatów w naczyniach skrzynce

1 / 2 / 3

bratki hiacynty w szkle przebiśniegi w filiżance kieliszkach na jajka

1 / 2 / 3

kwiaty cebulowe posadzone w naczyniach wazonach dekoracja na stół

1 / 2 / 3

dekoracje na wiosnę do domu wiosenne kompozycje na stół

1 / 2 / 3

hiacynty w sloikach kompozycje na stół

1 / 2 / 3

Wielkanocne akcenty

Na koniec czas na kilka akcentów i ozdób związanych z Wielkanocą. Zazwyczaj wyciągamy je zaledwie na kilka dni do dwóch tygodni, więc nie będę Was zachęcać do kupowania drogich i dużych elementów, które trzeba później przechowywać przez większość roku. Warto jednak poświęcić, choć chwilę i wprowadzić małe akcenty, które pozwolą poczuć atmosferę tych momentów. Czasem wystarczy pisak i sznurek albo chwila kombinacji z elementami, które i tak mamy już w szafkach, by stworzyć ciekawe aranżacje.

wielkanocne dekoracje z jajkami na stół serwetka królik drewniane koraliki gipsówka twarz namalowana pisakiem

1 / 2 / 3

prosta ozdoba na Wielkanoc dekoracje na wiosnę do domu

1 / 2 / 3

pisanki z brokatem jak pomalować lakierem do paznokci ozdoby z wydmuszek

1 / 2 / 3

Jak się Wam podobają moje wiosenne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się ze mną swoimi sprawdzonymi sposobami w komentarzach.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

  • Reply Aneta Kmiecicka 22 marca, 2021 at 2:29 pm

    Są cudowne! Ale mi Pani teraz dała mnóstwo inspiracji, super! Pozdrawiam serdecznie 🙂

    • Reply makeitdesign 13 kwietnia, 2021 at 9:48 pm

      Dziękuję i również pozdrawiam 🙂

    Komentarz