Wnętrza

Biała Maria najsłynniejszy serwis ślubny

21 lutego, 2020
biała maria rosenthal serwis kawowy obiadowy elementy historia

Porcelana marki Rosenthal jest ceniona na całym świecie. Choć manufaktura powstała pod koniec XIX wieku, w czasie zachwytów nad rewolucją techniczno-przemysłową i masową produkcją, to mała bawarska wytwórnia od początku stawiała na tworzenie porcelanowych dzieł sztuki. Ten zamysł widać zresztą w Rosenthal do dziś. Podejmowane są regularne współprace z wybitnymi artystami, które owocują limitowanymi kolekcjami artystycznymi. Aktualnie w ofercie dostępna jest bogato zdobiona, przepełniona złotem porcelana stworzona z marką Versace. Żadna kolekcja jednak nie zapisała się w historii tak, jak słynna Biała Maria. Serwis ten gości na salonach całego świata. Jest bardzo chętnie kupowany w prezencie ślubnym, bo wielu uważa, że przynosi nowożeńcom szczęście…

Biała Maria, legenda z historią miłosną w tle

Fenomen porcelany Biała Maria polega na jej uniwersalności i ponadczasowości. Mimo że ma już ponad 100 lat, nadal wygląda współcześnie. Jest z nią związana pewna historia miłosna. Komplet swoją nawę zawdzięcza bowiem Marii, francuskiej księżnej, która była żoną założyciela Philippa Rosenthala. W podziękowaniu za pomoc w pracy w manufakturze stworzył dla niej serwis i nazwał jej imieniem. Naczynia wyróżnia kanciasty ośmiokątny kształt, który opleciony jest delikatną dekoracją w stylu biedermeierowskim. Ornament nawiązuje do kwiatów krzewu granatowca, który pewnie nieprzypadkowo uznawany jest za symbol płodności i miłości.

biała maria kryształowa róża bukiet letni poinsecja st. germain flowers

Ponadczasowa magia

Każdy z elementów serwisu można kupić osobno, przez co nie trzeba się bać, że ulegnie zdekompletowaniu. Wyróżnia go również fakt, że mimo upływu lat jest cały czas rozbudowywany o kolejne elementy. W skład serii Biała Maria wchodzą mniej popularne w serwisach elementy jak kubki, talerz do pizzy, doniczki, wazony, serwetniki czy kieliszki do jajek. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami zestaw jest uaktualniany i dostępny w stałej ofercie. O jego sukcesie świadczyć może również fakt, że dostępne są liczne linie zachowujące formę Białej Marii, ale wykonane z kryształu (Maria Kryształowa), czy zdobione (np. Maria Róża, Maria Goldlinie czy Bukiet Letni).

Biała Maria może być pięknym i efektownym upominkiem z okazji ślubu, czy jego rocznicy. Jeśli szukacie innych oryginalnych pomysłów, to koniecznie sprawdźcie wpis, który powstał na ten temat (klik). Mam nadzieję, że spodobał się Wam historia, która stoi za tym wyjątkowym serwisem i zachęcam do poznania innych ikon designu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz