Wnętrza

Pierwszy pokój dziecka w neutralnych kolorach

19 lutego, 2020
pierwszy pokój dla dziecka niemowlaka w neutralnych kolorach bez intensywnych ścian

Pierwszy pokój dziecka to przedsięwzięcie, do którego rodzice przygotowują się często wiele tygodni. Zazwyczaj wybieramy meble w neutralnych barwach — biel, odcienie drewna, beże i szarość. Sprawa komplikuje się, jeśli chodzi o wybór koloru ścian. Czy lepiej wybrać „typowe” odcienie różu i niebieskiego w zależności od płci, czy zdecydować się na inne barwy? Niektórzy podchodzą do tego strategicznie i stwierdzają, że czas na stereotypowe kolory jeszcze przyjdzie, kiedy maluch podrośnie i pokój będzie wymagać przearanżowania. Wtedy w wyborze będzie uczestniczyć również mały właściciel lub właścicielka pokoju i jest bardzo prawdopodobne, że będzie na etapie fascynacji niebieskim lub różowym. W pierwszym pokoju wybór pada więc na neutralne odcienie bieli, szarości, zieleni i beżu. I właśnie takie pokoje chcę Wam pokazać w tym wpisie.

sztukateria w pokoju dziecka niebieskie zielone ściany w pokoju niemowlaka

1 / 2 / 3

pierwszy pokój dziecka w neutralnych kolorach odcieniach beżu

1 / 2 / 3

Neutralne kolory w pokoju niemowlaka – czy nie będzie mdło?

Na pierwszy rzut oka w pokoju w neutralnych kolorach może się wydawać, że wszystko się ze sobą zlewa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zdjęcia w internecie są aranżowane. Elementy, które mogłyby zaburzać kompozycje, są usuwane. A pokój dziecka służy również do zabawy i zdecydowana większość zabawek i książek jest w żywych i intensywnych kolorach. Ma to swój konkretny cel, stymuluje malucha szczególnie w pierwszym okresie, kiedy nie rozpoznaje jeszcze barw i uczy się ich. Po wprowadzeniu do takiego stonowanego wnętrza „kolorowego dobytku” dziecka stanie się on zdecydowanie bardziej zróżnicowany. Umieszczenie np. starej szafy pomalowanej na wyróżniający się kolor, dywanu ze wzorem, czy intensywnego podnóżka może wiele zmienić.

jak urządzić pierwszy pokój dziecka delikatny dla chłopca albo dziewczynki

1 / 2

pokój niemowlaka z białymi ścianami

1 / 2

Grafiki i półeczki na ścianie

Ściany w neutralnych odcieniach są świetnym tłem dla plakatów, zdjęć i półeczek dekoracyjnych. W ten sposób nawet osoby, które stwierdzą, że jednak wolą więcej koloru z łatwością to osiągną. Montując półeczki i stawiając na nich kolorowe książeczki albo pluszaki tworzymy duże plamy barw. Tak samo działają kolorowe grafiki dedykowane do pokojów dziecięcych.

jak pomalować pokój dla dziecka gwiazdki na ścianie

1 / 2 / 3

jak urządzić pierwszy pokój dla dziecka niemowlaka z łóżeczkiem

1 / 2 / 3

Pierwszy pokój dziecka z tapetą i sztukaterią

Innym sposobem na to, by ściany były jasne, ale zarazem coś się na nich działo jest ciekawa tapeta, namalowanie wzorków, przyklejenie naklejek lub sięgnięcie po sztukaterię albo lamperię. Nie trzeba tego robić na wszystkich ścianach. Pokrywając w ten sposób jedną nie tylko ograniczymy koszty i czas pracy, ale także nie przytłoczymy wnętrza. A efekt? Sami zobaczcie!

pierwszy pokój dziecka tapeta na ścianie chmurki

1 / 2 / 3

plakaty do pokoju dziecka niemowlaka

1 / 2

piękny pierwszy pokój dziecka niemowlaka jak zrobić

1 / 2 / 3

Jak według Was powinien wyglądać pierwszy pokój dziecka? Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania. Po więcej inspiracji zapraszam na tablicę na Pinterest.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz