Wnętrza

Stara szafa, unikatowy element wnętrza

4 lutego, 2020
jak pomalować starą szafę

Stare meble mają duszę. Są też często unikatowe i nadają naszym wnętrzom charakteru. Mają tę przewagę, że możemy je wyszukać na strychach i w piwnicach naszych bliskich, lub kupić w okazyjnej cenie na aukcjach internetowych. Te solidnie wykonane, drewniane egzemplarze dają nam prawdziwe pole do popisu, jeśli chodzi o odnowienie i znalezienie dla nich praktycznego zastosowania. Stara szafa to element, od którego warto zacząć swoją przygodę z meblami z historią. Będą to coraz modniejsze elementy m.in. dlatego, że nurt wabi-sabi nabiera na popularności. Taka szafa, której nadamy drugie życie, będzie nas cieszyć przez lata i gwarantuje, że wzbudzi zachwyt i zazdrość gości.

stara szafa na ubrania i buty

1 / 2

stara szafa na naczynia na książki biblioteczka z szybami

1 / 2 / 3

duża odnowiona szafa na ubrania do pokoju dziecięcego

1 / 2 / 3

Stara szafa jest zazwyczaj bardzo pojemna i porządnie wykonana. Może pełnić kilka funkcji. Świetnie sprawdzi się jako miejsce przechowywania butów, czy pościeli na korytarzu, ręczników w łazience, ale odpowiednio wystylizowana będzie baśniowym dodatkiem do pokoju dziecięcego. Pomieści nie tylko ubrania, ale również zabawki. Z łatwością możemy do niej dorobić półki lub wymienić je na drążek na ubrania. Jest to zdecydowany atut drewnianych mebli.

stara szafa na ubrania i buty

1 / 2 / 3

czarna stara szafa ciemna komoda

1 / 2 / 3

różowa szafa odnowiona

1 / 2 / 3

Stare meble mają w sobie wielki potencjał. Często drobną przeróbką i niewielkim kosztem możemy z nich wydobyć prawdziwe piękno. Na blogach i YouTube dostępne są instrukcje, jak odnowić meble z przeszłością. Warto jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie. Pierwsza to uchwyty. Odpowiednio dobrane potrafią zmienić nasze wrażenie na temat mebla. Prawdziwe perełki znajdziecie online albo w TK MAXX lub w Zara Home. Druga kwestia, która wymaga już niestety więcej pracy to metamorfoza mebla. Zmiana nóżek lub zrezygnowanie z pełnych drzwiczek/boków szafki i wstawienie w te miejsca szyby odmieni go całkowicie. Najważniejsze to podjęcie decyzji, na co chcemy go wykorzystać i dostrzeżenie potencjału, co możemy z nim zrobić.

kolorowa szafa w domu

1 / 2 / 3

stara komoda w domu jak wykorzystać

1 / 2 / 3

co zrobić ze starą szafą

1 / 2 / 3

Jestem bardzo ciekawa, czy podzielacie mój entuzjazm do starych szaf. Sama wzięłam taką z domu swojej Babci i mam nadzieję, że kiedyś znajdę na nią odpowiednie miejsce 🙂 Po więcej inspiracji, jak może wyglądać stara szafa zapraszam na tablicę na Pinterest.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz