Wnętrza

Ciemne szafki w kuchni wracają do mody

6 listopada, 2019
ciemne fronty szafek kuchennych

Po latach mody na biel z dodatkiem drewna nadszedł czas na ciemne szafki w kuchni. Czy faktycznie są mniej praktyczne, zmniejszają wnętrza i trzeba się ich tak bać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jak je komponować? Czas rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat ciemnych frontów kuchennych.

eleganckie szafki w kuchni w ciemnym kolorze

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

proste ciemne szafki w kuchni bez frezów

Zdjęcia: 1 / 2

Ciemne szafki w kuchni są trudniejsze do utrzymania w czystości?

Zarówno w przypadku ciemnych, jak i jasnych szafek brud osadza się na nich tak samo. Łatwość utrzymania w czystości zależeć będzie bardziej od wykończenia frontów niż ich koloru. Te błyszczące zdecydowanie łatwiej przetrzeć. Na macie i satynie plamy wymagają zazwyczaj polerowania większej powierzchni, bo mają większą tendencję do mazania się. Trzeba też pamiętać o tym, że nie można stosować części płynów do czyszczenia, aby ich nie zarysować lub nie zmatowić. Zdecydowanym ułatwieniem na każdym kolorze jest faktura na frontach. Żyłki, struktura drewna i słoje będą dobrze maskować ewentualne plamki i zabrudzenia. Świetnym rozwiązaniem, które ułatwi utrzymanie porządku w każdej kuchni, bez względu na kolor szafek jest ukryty blat, o którym pisałam w jednym z poprzednich wpisów.

ciemne fronty kuchenne z jasnym blatem

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

ciemne szafki w kuchni ciemnoszare

Zdjęcia: 1 / 2

Ciemne szafki są mniej uniwersalne?

Mit! Ciemne szafki są bardzo eleganckie i uniwersalne. Świetnie prezentują się zarówno w wersji matowej, satynowej, błyszczącej, gładkiej, jak i tej z frezami. Tak samo, jak jasne, świetnie można je połączyć z kamieniem, drewnem i innymi kolorami. Za pomocą dodatków można zmienić charakter kuchni. Ciemne fronty z dodatkiem odcieni drewna będą mieć bardziej męski i minimalistyczny wyraz. Zestawione np. z różem lub miętą zyskają bardziej kobiece oblicze, które nie będzie jednak zbyt słodkie.

ciemne fronty kuchenne z drewnianymi

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

ciemne szare szafki kuchenne

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Ciemne szafki w kuchni pomniejszą pomieszczenie?

W przypadku tego mitu wszystko zależeć będzie od całej kompozycji, a w szczególności od dwóch elementów. Pierwszym jest wykończenie frontów. Te z połyskiem lepiej odbijają światło, a przez to nie przytłaczają małych powierzchni. Drugim ważnym czynnikiem jest to, jakie dodatki dobierzemy do ciemnych frontów. To blaty, płytki, kolor ścian i podłogi, a także odpowiednie oświetlenie i wykończenie sprzętów wpływają na odbiór całości. W tym wpisie umieściłam bardzo zróżnicowane wnętrza. Na wielu z nich, dzięki odpowiednio dobranym elementom, ciemne fronty nie dominują wyglądu kuchni.

ciemne szafki w kuchni z ciemnymi płytkami i blatem

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

ciemne szafki kuchenne z jasnymi płytkami

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Mam nadzieję, że moje argumenty pomogą Wam w podjęciu decyzji. Jeśli szukacie jeszcze więcej zdjęć wnętrz kuchni, to sprawdźcie tablicę na Pinterest. A może zastanawiacie się co jest lepsze — szafki czy szuflady w kuchni? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie ten tekst.

nowoczesna kuchnia w ciemnym kolorze męska

Zdjęcia: 1 / 2

Zdjęcia w nagłówku: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz