Wnętrza

Szuflady kuchenne czy szafki – co lepiej wybrać?

7 września, 2019
szuflady czy szafki do kuchni

Jeszcze kilka lat temu w kuchniach dominowały szafki, a szuflady zarezerwowane były jako wąski słupek dedykowany np. na sztućce. Ten trend się zmienił. Dziś raczej dominują szuflady kuchenne. Nie dziwi mnie to, bo uważam, że jest to dużo praktyczniejsze rozwiązanie. Jeśli jednak zastanawiacie się nadal co wybrać, to mam kilka argumentów, które mogą Was przekonać.

szuflady kuchenne
1 / 2
  1. Lepsza dostępność

Szuflady kuchenne zapewniają nam lepszy dostęp do wszystkiego, co się w nich znajduje. W tradycyjnych szafkach narożniki są zazwyczaj trudno dostępne, a chcąc wyjąć np. talerz, czy kubek, który znajduje się w drugim rzędzie musimy najpierw wyjąć coś, co stoi przed nim. Organizując te same rzeczy w szufladzie, wysuwamy całą jej zawartość i mamy nieograniczony dostęp z góry.

organizacja w kuchni
1 / 2

2. Łatwiejsza organizacja

Wiele rzeczy, z których korzystamy w kuchni łatwiej jest zorganizować w szufladach — produkty spożywcze jak przyprawy, mąki czy makarony dużo prościej ustawić funkcjonalnie w szufladach. Porządkując te same rzeczy w szafce, kolejne rzędy zasłaniają nam głębsze produkty. Prowadzi to do tego, że często sami nie wiemy, czy coś jeszcze mamy, czy już się skończyło. Myślę, że każdy z nas miał też sytuację, kiedy próbując wyjąć coś z głębi szafki np. mąkę czy kubek, narobił sobie sporego bałaganu innymi rzeczami, które wypadły, lub rozsypały się przy okazji tej sytuacji.

jak układać w szufladach w kuchni
1 / 2 / 3

3. Bardziej ergonomiczne

Wybierając szuflady kuchenne, nie musimy się tak schylać, klękać i gimnastykować, żeby wyjąć przedmioty, które znajdują się z tyłu szafek. Pozwala to więc na oszczędność czasu, ale będzie także korzystniejsze dla naszego kręgosłupa.

szafki czy szuflady w kuchni
1 / 2

Czy warto jednak zupełnie rezygnować ze zwykłych półek?

Odpowiedź na to pytanie zależeć będzie od tego, jak organizujecie swoją pracę w kuchni. Osoby, które mają sporo sprzętu jak roboty kuchenne, parowary itp. i lubią, kiedy wszystko jest schowane, powinny rozważyć choć jedną normalną szafkę. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście ukryty blat, który prezentowałam Wam w jednym z poprzednich wpisów. Nie tylko ukryje z pola widzenia wszystkie urządzania, ale powili nam także na trzymanie robotów złożonych i gotowych do pracy. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie, to przemyślmy, czy wszystkie elementy naszych urządzeń zmieszczą się w szufladach (najlepiej w pozycji stojącej), czy warto jednak zastosować również szafki w naszej kuchni. 

ukryty blat kuchenny
1 / 2 / 3
jak trzymać rzeczy w kuchni
1 / 2 / 3

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz