Wnętrza

Okrągłe lustro do łazienki, czy to dobrze wygląda?

8 listopada, 2019
okrągłe lustro łazienkowe

Jeszcze kilka lat temu łazienki były zdominowane przez prostokątne lustra klejone do ścian. Można się w nich dobrze przejrzeć, ale jeśli nie są dobrze wkomponowane w całość pomieszczenia, to są nijakie. Teraz nastała moda na różne kształty luster. Zdecydowanie najpopularniejsze są te okrągłe, które chcę Wam pokazać w tym wpisie. Przekonacie się, że to właśnie ten element może być kropką nad „i” w łazience i prawdziwą biżuterią dla płytek. A jeśli będziecie chcieli coś zmienić, to bardzo łatwo wymienicie okrągłe lustro do łazienki na inne wiszące, lub klejone. Zapraszam Was też do wpisu, w którym znajdziecie wiele propozycji luster, które możecie teraz kupić w sklepach.

jak wybrać lustro łazienkowe

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Lustro to bardzo ważny element łazienki. Każdy z nas, minimum dwa razy dziennie się w nim przegląda. Poza swoją pierwotną funkcją lustro spełnia jeszcze inną, równie ważna. Jest elementem dekoracyjnym wnętrza. Dobierając dyskretną ramę lub model bez niej wtapia się w ścianę. Kiedy jednak zdecydujemy się na bardziej wyrazistą obręcz lub uchwyt na pasku, to zaczyna wybijać się na pierwszy plan. Zobaczmy więc, jak dobrać okrągłe lustro do wnętrza.

lustro w złotej ramie w łazience

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

lustro w ramie do łazienki

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Okrągłe lustro będzie dobrze się prezentować zarówno na płytkach, jak i na tapecie. Jeśli zdecydujemy się na lamperię, to łatwo można wybrać rozmiar, który zawiśnie nad nią. Moim zdaniem okrągłe lustra świetnie wyglądają z kinkietami po bokach lub ze zwieszonymi szklanymi lampami, które pokazywałam w poprzednim wpisie. Te elementy uzupełnią całość i sprawią, że będziecie się cieszyć modną łazienką przez długie lata.

duże okrągłe lustro w łazience

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

lustro na ścianie z cegły

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Czy okrągłe lustro do łazienki musi być w tym samym kolorze co armatura?

jak dopasować lustro w łazience

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Może, ale nie musi. Wykończenie ramy może być takie samo jak baterie łazienkowe, uchwyty na ręczniki lub szafek, a także oświetlenie. Całość będzie tworzyć komplet, który stworzy zestaw. Nie jest to zasada, której trzeba się trzymać. Minęły już czasy kompletów. Mieszanie kolorów i struktur daje piękne efekty. Na kolażach, które są w tym wpisie, zobaczycie, jak dobrze wygląda np. połączenia złota z czernią. Nie bójcie się eksperymentować!

proste okrągłe lustro

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

eleganckie lustro łazienkowe do zawieszenia

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Jedno duże lustro, czy dwa mniejsze?

lustro podświetlane od dołu w łazience

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Co zrobić, w sytuacji, kiedy mamy jedną podwójną umywalkę, albo dwie pojedyncze? Czy lepiej wybrać dwa lustra, czy jedno duże? Nie ma jednak złotej zasady. Spójrzcie, jak duża jest ściana i jaki jest odstęp między umywalkami. W zależności od modelu może się okazać, że miski są zbyt duże i oddalone od siebie, żeby można było zastosować pojedyncze lustro.

ile luster do dwóch umywalek łazienkowych

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

jedno lustro do podwójnych umywalek łazienkowych

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Czy lustro i umywalka powinny mieć ten sam kształt?

lustro do małej toalety

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Zdecydowanie nie. Mieszamy kształty, kolory i wielkości. Kiedy przeglądam aranżacje, to mam nawet wrażenie, że ciekawiej wyglądają łazienki, w których te dwa elementy są w innym kształcie. Jestem bardzo ciekawa, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

lustro w czarnej ramie okrągłe nad umywalkę

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Jak duże powinno być okrągłe lustro do łazienki?

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

duże okrągłe lustro łazienkowe

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Jedyna prawidłowa odpowiedź jest taka — to zależy 🙂 Od wnętrza i Waszego gustu. Dla przykładu zobaczcie na poniższe zdjęcia. Przekonacie się, że lustro może zaczynać się tuż nad baterią, ale równie dobrze, może być mniejsze i zawieszone trochę wyżej. I wcale nie musi wisieć centralnie nad umywalką. To jeden z trendów, który przewija się od jakiegoś czasu. Myślę, że nie będzie stosowany masowo, ale zerknijcie na zdjęcie poniżej, po lewej stronie. Czy na pierwszy rzut oka zauważyliście, że umywalka jest po lewej stronie?

jak duże powinno być lustro łazienkowe

Zdjęcia: 1 / 2

lustro w cienkiej ramie okrągłe

Zdjęcia: 1 / 2

Mam nadzieję, że przekonaliście się do okrągłych luster. Po więcej inspiracji zapraszam na tablicę na Pinterest, gdzie czeka kilkaset zdjęć łazienek w różnych stylach.

lustro bez obramowania nad zlew

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

lustro nad wannę

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Nagłówek: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

  • Reply Jo. 8 listopada, 2019 at 2:15 pm

    Bardzo lubię Twoje wpisy, a że właśnie jestem na łazienkowym etapie, chętnie podpatrzę to i owo 🙂

    • Reply makeitdesign 8 listopada, 2019 at 2:29 pm

      Bardzo mi miło 🙂 zapraszam do czytania, a już wkrótce pojawi się kontynuacja łazienkowych inspiracji m.in. umywalek i akcesoriów.

    Komentarz