Wnętrza

Tapeta w łazience, jak to będzie wyglądać?

26 września, 2019
tapeta w łazience jak wybrać

Myśląc o łazience, większość z nas widzi pomieszczenie pokryte płytkami. Przez ostatnie lata, projektanci wnętrz tłumaczą nam, że wcale nie trzeba ich układać od podłogi do sufitu. A tapeta w łazience? Co powiecie na taki pomysł? Czy da się uzyskać efekt wzorów na ścianie, zachowując praktyczność pomieszczenia? Zobaczcie, jakie możliwości czekają na Was na rynku.

Pamiętam „starą generację” tapet, o nieciekawych wzorach i dziwnych papierowych fakturach. Przez pewien czas miałam dużą niechęć, do tego sposobu dekoracji ścian. Produkty, które widzę na rynku, skutecznie przekonały mnie do tego, że dziś tapety są zupełnie inne. Zdecydowanie zasłużyły na to, żeby wrócić do mody. Materiały, z których są dziś wykonywane, pozwalają na to, żeby wykorzystać je również w łazienkach i to np. w okolicy umywalki. Wiele z nich jest odporne na zabrudzenia i zmywalne, przez co spełniają wymagania takiego zastosowania. Będą się świetnie prezentować w zestawieniu z płytkami, czy odpowiednio dobranymi kolorami ścian. Są także fantastycznym uzupełnieniem lamperii.

Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że efekt wzorów i obrazów na ścianie da nie tylko tapeta w łazience. Można go także uzyskać na dwa inne sposoby:

panele szklane lacobel, na których drukowane są grafiki. Swoją popularność zyskały głównie przez zastosowanie w kuchniach, jako alternatywa dla zwykłych płytek. Są łatwe do utrzymania w czystości i pozwalają na wykonanie efektownych nadruków. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ewentualne uszkodzenia, które powstaną na takiej powierzchni, wymagać będę wymiany całego panelu, co pociągnie za sobą odpowiednie koszty. Przed wybraniem tej opcji, trzeba też bardzo dobrze przemyśleć, w jakich miejscach znajdować się będą wszelkiego rodzaju otwory na kinkiety, gniazdka, mocowania uchwytów itp. Wiercenie w takiej powierzchni wymaga zachowania szczególnej ostrożności, bo lakobel łatwo potłuc, lub porysować. Zwróćcie także uwagę, na odpowiednie przygotowanie powierzchni ściany. Powinna być idealnie gładka, by zniwelować możliwość wystąpienia naprężeń, które mogą powodować nieestetyczne pęknięcia.

nadruk na płytkach ceramicznych — jeśli nie znajdziecie w sklepach interesującego Was wzoru, to możecie go sami nadrukować. Pojawia się coraz więcej firm, które profesjonalnie świadczą takie usługi. W ten sposób uzyskujecie wrażenie, które daje tapeta, ale zachowujecie właściwości płytek ceramicznych.

Czas na garść inspiracji, jak w praktyce może wyglądać tapeta w łazience.

tapeta w liście do łazienki

1 / 2 / 3

ciemna tapeta do łazienki

1 / 2 / 3

nadruk na płytkach ceramicznych

1 / 2 / 3

kwiaty na ścianie w łazience

1 / 2 / 3

nadruk na płytkach ceramicznych do łazienki

1 / 2

1 / 2 / 3

różowa tapeta w łazience

1 / 2 / 3

tapeta za zlewem w łazience

1 / 2 / 3

lacobel w łazience

1 / 2

elegancka łazienka z tapetą

1 / 2 / 3

Podsumowując, jeśli chcecie uzyskać efekt, jak na powyższych zdjęciach macie trzy opcje —  tapety, lacobel i nadruk na płytkach. Więcej inspiracji na wystrój łazienek czeka na tablicy na Pinterest.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

  • Reply manna 25 sierpnia, 2020 at 11:23 pm

    Ja jednak wolę płytki 🙂 Mam w łazience na każdej ścianie płytki różnego formatu, kupiłam w salonie Bokaro z kolekcji villeroy&boch. Bardzo ładnie to wygląda, Na podłodze z kolei mam większy format.

    • Reply makeitdesign 26 sierpnia, 2020 at 6:25 am

      Super 🙂 mamy teraz tyle rozwiązań na rynku, że każdy znajdzie coś dla siebie.

    Komentarz