LIFESTYLE

Najlepsze kanały na YouTube o roślinach

2 września, 2019
filmy na youtube o roślinach kwiatach

Coraz częściej, jeśli szukamy informacji, zaglądamy na YouTube. Ilość materiałów, które publikowane są tam każdego dnia, mogą przytłoczyć. W moim domu pojawia się coraz więcej roślin, więc zaczęłam oglądać filmy o kwiatach. Mam już swoje ulubione typy i osoby, które obserwuję. Przygotowałam, więc dla Was kanały na YouTube o roślinach warto śledzić. A jeśli szukacie czegoś o wnętrzach i architekturze, to koniecznie sprawdźcie wcześniejszy wpis, w którym zdradzam perełki w tej kategorii (klik). Zapraszam!

Summer Rayne Oakes

filmy na youtube o roślinach

Przeglądając zdjęcia w internecie, możecie trafić na mieszkanie na Brooklynie, które jest dosłownie opanowane przez rośliny. Właścicielką jest Summer Rayne Oakes, autorka kursu online, książki i kanału na YouTube o roślinach. Przedstawia w filmach krótkie porady dotyczące konkretnych gatunków roślin, pielęgnacji, prezentuje mieszkania wielbicieli roślin z różnych części świata. Szczególnie polecam serię ,,One plant a day”, gdzie w krótkich klipach 3-6 min. Summer w pigułce omawia odmiany kwiatów. Nie zdziwcie się, jeśli na filmie mignie Wam gdzieś oryginalny współlokator. Summer mieszka z kurczakiem i jest wielbicielką zero waste.

Planterina

kanał na youtube o roślinach planterina

Planterina to druga propozycja zza oceanu. Na początku musiałam się przyzwyczaić do trochę specyficznego sposobu bycia autorki. Dziś bardzo lubię treści, które pojawiają się na tym anglojęzycznym kanale. Jeśli szukacie informacji dla początkujących — od jakich roślin zacząć przygodę z domową dżunglą, jak aranżować rośliny we wnętrzach i jak je odpowiednio dobierać do swojego mieszkania, to koniecznie zajrzyjcie na Planterina.

Kaylee Ellen

kanał na youtube o roślinach kaylee ellen

Kaylee Ellen to mieszkanka Anglii, która uwielbia rzadko występujące rośliny. Na tym kanale poznacie gatunki roślin i porady, które nie są omawiane w innych filmach. Kilka miesięcy temu Kaylee otworzyła też swój sklep online z takimi roślinami, więc jeśli polujecie na oryginalne i unikalne egzemplarze, to sprawdźcie The Rare Plant Shop.

Ogród na codzień

kanał na youtube o kwiatach ogród na codzień

Mam też polską propozycję kanału na YouTube. Niech nie zmyli Was nazwa „Ogród na co dzień”. Szczególnie w okresie zimowym, regularnie publikowane są materiały na temat roślin domowych. W krótkich materiałach dowiecie się, jakie są wymagania danej rośliny, jak je rozmnażać i radzić sobie z ewentualnymi problemami.

Jestem ciekawa, jakie kanały na YouTube o roślinach, Wy oglądacie? Chętnie poznam Wasze propozycje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

3 komentarze

 • Reply Chomik 24 października, 2019 at 4:22 pm

  Hej, ja oglądam polski kanał Make Your Life Greener bo przy oglądaniu Ogrodu na co dzień człowiek zasypia, ale też jest spoko 🙂 Pozdrawiam

  • Reply makeitdesign 24 października, 2019 at 5:23 pm

   Jakiś czas temu widziałam jeden odcinek i nie zostałam na tym kanale, ale może coś się zmieniło. Chętnie sprawdzę. Dziękuję za rekomendację 🙂 Pozdrawiam

 • Reply Anonim 26 maja, 2020 at 7:30 am

  Też go oglądam. Ania ma ogromną wiedzę i fajnie ja przekazuje.

 • Komentarz