LIFESTYLE

Najlepsze kanały na YouTube o wnętrzach i architekturze

12 października, 2018

Na YouTube pojawia się coraz więcej kanałów i treści. Zdecydowanie przeważają tematy lekkie i codzienne lifestylowe– zakupy, gry, nowości, które pojawiają się na rynku. Można się jednak natknąć również na materiały, które ujęciami i montażem przypominają produkcje telewizyjne, przy których nagraniu często pracuje cały zespół ludzi. Część z nich to prawdziwe perełki. W tym wpisie chcę Wam polecić kanały na YouTube o wnętrzach, które zdecydowanie zasługują na uwagę. Wybrałam zarówno bardzo znane, które mają miliony wyświetleń, jak i te, które zdecydowanie zasługują na uwagę szerszej publiczności. Wszystkie wyróżnia ponadprzeciętna jakość i wartościowe treści. Dwie propozycje są z Polski, dwie z USA, jedna z Australii i jedna z Kanady. Wszystkie serdecznie polecam!

Kanały na YouTube o wnętrzach, remontach i dekorowaniu

kanały na youtube o wnętrzach remontach

Three Birds Renovation 

To najnowszy kanał, który odkryłam i jestem zachwycona! Autorkami są trzy przyjaciółki, które pokazują, w jaki sposób remontują i urządzają domy w Australii. Odcinki to głównie materiały skupiające się na renowacji konkretnego pomieszczenia. Mimo że Bonnie, Lana i Erin nie są architektami z wykształcenia, to mają niesamowite wyczucie smaku i fantastyczne pomysły. Jasne i przestronne wnętrza, praktyczne rozwiązania i ponadczasowa klasyka to określenia, które według mnie definiują ich styl. Materiały ogląda się bardzo przyjemnie, ponieważ zarówno ujęcia, jak i montaż są na najwyższym poziomie. Bardzo polecam! Ja, kiedy poznałam ten kanał, w kilka wieczorów obejrzałam wszystkie materiały.

polski kanał o wnętrzach na youtube

Green Canoe

Kanał Green Canoe śledzę od początku jego funkcjonowania. Znajdziecie tu wspaniałe treści z zakresu szeroko pojętego urządzania domu. Większość materiałów ma charakter poradników, testów i rozmów z ekspertami. Joanna, która prowadzi zarówno portal, jak i kanał Green Canoe jest znana ze swojego zamiłowania do rzeczy pięknych i świetnych jakościowo, więc publikowane materiały są na najwyższym poziomie. Jeśli szukacie pomysłu na udekorowanie stołu, to jest to zdecydowanie najlepsze źródło inspiracji w polskim internecie. Czymś, co wyróżnia ten kanał na tle innych są treści lifestylowe skierowane głównie do kobiet. Poruszane są głównie tematy zdrowia i urody. Polecam, bo warto wejść na pokład Green Canoe.

kanał architektów projektantów wnętrz na youtube

Studio McGee

Kanał pokazujący realizacje projektantów wnętrz pracujących w Studio McGee. Piękne, eleganckie wnętrza tworzone w USA zdecydowanie Was zainspirują. W odcinkach znajdziecie też sporo wskazówek o tym, w jaki sposób osiągnąć podobny efekt, jak np. stylizować otwarte półki czy stolik kawowy. Materiały pokazują też, jak wiele pracy i ilu rąk do pracy wymaga kompleksowe wystylizowanie wnętrza domu. Pod każdym filmem dostępne są też bezpośrednie linki do wielu produktów, ponieważ Studio McGee ma swój sklep, w którym dostępne jest wiele akcesoriów. Zajrzyjcie i sprawdźcie. 

kanał o diy i metamorfozach wnętrz na youtube

Mr Kate 

Mr Kate to największy kanał całego zestawienia. Tworzony jest przez Kate — projektantkę biżuterii i wnętrz, która wraz ze swoim mężem pokazuje, że nawet bez ogromnego budżetu można fantastycznie urządzić wnętrza zgodnie z gustem i potrzebami mieszkańców. Największą popularnością cieszą się transformacje domów znanych osób z YouTube i osób, które zgłosiły się do remontów. Moją ulubioną serią tego kanału jest zdecydowanie OMG we bought a house, która pokazuje, w jaki sposób Kate i Joe urządzali swój pierwszy dom. Wiele elementów podczas remontów to DIY. Szukając inspiracji i motywacji, że nawet bez sztabu projektantów i fachowców można zmienić swój dom, odwiedźcie ten kanał.

kanał na youtube o wystroju wnętrz

House & Home

Najbardziej różnorodnym kanałem o wnętrzach w tym zestawieniu jest House & Home. Obejrzycie tu piękne domy i remonty osób znanych i zupełnie anonimowych. Przeplecione są też treści DIY i poradnikowe. Każdy dom został zaprojektowany przez inną osobę, więc projekty są najrozmaitsze. Pojawiają się również rozmowy ze znanymi projektantami wnętrz. Warto zaglądać.

Kanały na YouTube o architekturze

kanały na youtube o architekturze

Architecture is a good idea

Kanał tworzony przez duet architektów Radosława Gajdę i Natalię Szcześniak poświęcony architekturze i sztuce. W każdym odcinku autorzy zabierają nas do jakiegoś miejsca i opowiadają historię miast, obiektów, obrazów. W przystępny i bardzo efektowny sposób tłumaczone są ciekawostki np. o tym, z czego składa się blok, skąd wiemy, kiedy zbudowano zabytki czy skąd wzięły się mieszkania? Podziwiam twórców za ogrom pracy, jaki musi kosztować samo merytoryczne przygotowanie się do każdego odcinka, nie mówiąc o trudnościach w samym kręceniu materiału. Koniecznie sprawdźcie!

Wartościowych treści na YouTube jest oczywiście więcej, więc jeśli ten wpis się Wam spodoba, to pewnie powstaną kolejne. A Wy macie swoich ulubieńców w tej kategorii? Jakie kanały na YouTube o wnętrzach polecacie? Chętnie poznam Wasze rekomendacje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

6 komentarzy

 • Reply Magda 16 lipca, 2019 at 5:34 pm

  Hej, osobiście zupełnie zgadzam się z powyższym !

  • Reply makeitdesign 1 sierpnia, 2019 at 7:57 pm

   Chętnie poznam też sugestie na temat innych ciekawych kanałów 🙂 niby jest tego tyle, ale trudno jest trafić na coś wartościowego.

 • Reply Agnieszka 18 września, 2019 at 3:09 pm

  Dobre porady, szukam pomysłów przed remontem.

  • Reply makeitdesign 18 września, 2019 at 3:17 pm

   Nie wiem w jakim stylu mają być wnętrza, ale na tych kanałach jest spora różnorodność i świetne porady remontowe, więc jest sporo materiału do inspiracji i podglądania rozwiązań.

 • Reply sunspot 1 października, 2019 at 12:39 pm

  Good Idea, to najlepszy kanał w zestawieniu, śledzę go od samego początku.

  • Reply makeitdesign 1 października, 2019 at 12:55 pm

   Ich książka też jest zdecydowanie godna polecenia 🙂

  Komentarz