Wnętrza

Wiosenne dekoracje, które wprowadzą powiew świeżości

23 lutego, 2020
wiosenne dekoracje domu jak przygotować

Wiosna jest chyba najbardziej wyczekiwaną porą roku. Po zimowym okresie szarości, zimna i braku kolorów wkracza odmiana z paletą soczystych barw. To czas, kiedy w kwiaciarniach pojawiają się tulipany, narcyzy, krokusy, szafirki, hiacynty. Jeśli zaklinacie już rzeczywistość i chcecie poczuć ten klimat w swoich domach, to pokaże Wam, jak małymi elementami wprowadzić wiosenne dekoracje do wnętrz.

Wiosenne dekoracje z kwiatów

Wiosna kojarzy mi się z kwiatami, w szczególności z tulipanami i żonkilami. Znajdziemy je już nawet w stałej ofercie supermarketów, w całkiem przystępnych cenach. Systematycznie je podcinając i wymieniając wodę, będziemy się nimi cieszyć nawet przez kilka tygodni. Sprawdźcie też eustomy i goździki. Pięknie wyglądają w dużych wazonach i dają się podzielić na mniejsze kompozycje w butelkach, słoikach i małych wazonikach. Dzięki temu jedna mała paczka posłuży nam na udekorowanie kilku pomieszczeń. Alternatywą są oczywiście roślin w doniczkach — bratki czy prymulki przywołają powiew wiosny do naszych wnętrz.

dekoracje na wiosnę eustoma w słoiczkach jak dekorować

1 / 2 / 3

żółte kwiaty w domu dekoracje z cytryn na wiosnę owoce w szkle

1 / 2 / 3

Wiosna to również czas, kiedy na gałęziach pojawiają się pierwsze pąki. Jeśli macie możliwość, to skorzystacie z tego i wsadźcie do wazonu gałęzie, które wraz z upływem czasu zazielenią się i rozkwitną. Nie zapomnijcie też o baziach i forsycji. Efektownie będą się prezentować samodzielnie albo ozdobione zawieszkami z motylkami, czy ptaszkami, które szczególnie spodobają się najmłodszym.

bazie w wazonie gipsówka wiosenne ozdoby do domu

1 / 2 / 3

gałęzie w wazonie na wiosnę w domu jak ozdobić wnętrze

1 / 2 / 3

Sztuczne rośliny i gałęzie

Jeśli nie chcecie kupować żywych kwiatów, to zachęcam do spojrzenia na te sztuczne. W sklepach jak PEPCO, Homla, KiK, IKEA czy TK Maxx dostępne są prawdziwe perełki, które do złudzenia przypominają kwitnące gałęzie wiśni, czy magnolii. Czasem wystarczy też odpowiednio zaaranżować sztuczne rośliny, które mamy w swoich domach. Aranżując je w drobne kompozycje np. na piętrowych paterach do ciasta, możemy uzyskać zaskakujący efekt. Trzeba tylko poeksperymentować.

sztuczne kwiaty na wiosnę w domu dekoracje

1 / 2 / 3

kompozycje ze sztucznych kwiatów jak zrobić dekorację do kuchni

1 / 2 / 3

Kompozycje w szkle

Niekwestionowanym hitem dekoracji wiosennych są dla mnie kompozycje w szkle. Cebule hiacyntów i żonkile są dla mnie kwintesencją tej pory roku. Bardzo efektownie wyglądają w słoikach, wazonach lub wysadzone do filiżanek i mis. Można je ozdobić odrobiną mchu lub trawy. Są proste, tanie i niezwykle eleganckie. Chcę Wam też polecić trochę inne podejście do kompozycji z tulipanów. Ustawione w wysokich cylindrach, schowane w szklanych kulach lub ustawione pojedynczo w butelkach nabiorą innego wyrazu.

wiosenne dekoracje w szkle narcyz żonkil hiacynt tulipan w słoiku

1 / 2 / 3

dekoracje z szklanych słojach na wiosnę kwiaty posadzone w szkle

1 / 2 / 3

białe tulipany wiosenne dekoracje w domu w cylindrze

1 / 2 / 3

różowe tulipany kompozycje wiosenne dekoracje

1 / 2 / 3

Wiosenne wieńce

Wieńce, które ozdobione były bombkami i świerkiem można zmienić w wiosenne dekoracje. Wystarczy zmian np. na sztuczne kwiaty, dodanie wstążki, sztucznego mchu i całość nabiera innego wyrazu. W niektórych sklepach można też oczywiście wyszukać gotowe kompozycje, które posłużą nam na długie lata.

wiosenny wieniec na drzwi jak zrobić

1 / 2

Wiosenne dekoracje z przebłyskami Wielkanocy

Wiosna nieodłącznie kojarzy się wielu z Wielkanocą i związanymi z nią króliczkami, kurczaczkami, piórkami i pisankami. Te elementy zarówno w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej pięknie urozmaicają wnętrza. Zapraszam też do jednego ze starszych wpisów, w których pokazuję wielkanocne dekoracje stołu.

wielkanocne dekoracje domu ozdoby na wielkanoc

1 / 2 / 3

Jakie są Wasze pomysły na przywołanie wiosennej aury? Po więcej inspiracji zapraszam na tablicę na Pinterest.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

  • Reply decor 12 maja, 2020 at 12:03 pm

    Mnie również pobają się kompozycje w szkle ale z żywymi roślinami. Jakoś nie mogę przekonać się do sztucznych.

    • Reply makeitdesign 12 maja, 2020 at 12:15 pm

      Żywe kwiaty zawsze będą się najlepiej prezentować, choć niektóre sztuczne są już łudząco podobne.

    Komentarz