Wnętrza

Jesienne ozdoby wnętrz, które dała nam natura

29 października, 2020
jesienne ozdoby do domu jesienny nastrój naturalne dekoracje

Jesień to pora roku, której część osób nie znosi za deszcz i skracający się dzień. Jest jednak spora grupa, dla której to właśnie jeden z ulubionych okresów w roku, kiedy można zacząć na siebie nakładać warstwy swetrów, schować się pod ciepłym kocem z ulubioną herbatą i odpalić aromatyczną świecę. Jak przemycić delikatne akcenty tej pory roku do wnętrz? Jakich akcesoriów szukać? Jakie jesienne ozdoby daje nam natura? Przekonajcie się sami.

dynia dekoracja stołu kolorowa jesienna dekoracja kominka

1 / 2 / 3

Niekwestionowanym, jednym z głównych symboli jesieni jest dynia. Zanim stanie się bohaterem przepisów na aromatyczny krem, risotto albo sycące curry świetnie się sprawdzi jako element dekoracji. W ubiegłym roku „liderem” ozdób była jej biała odmiana baby boo. W tym roku widzę więcej zdecydowanie więcej pomarańczowych odmian w aranżacjach.

pomarańczowa dynia ozdoby w kuchni jak zaaranżować dynię

1 / 2

Co można zrobić z dynią? Pięknie się zaprezentuje na kuchennym blacie wyeksponowana np. na drewnianej desce lub tacy, będzie efektowną dekoracją stołu, kominka lub schodów. Jeśli lubicie DIY, to można z niej wydrążyć miąższ i zrobić wazon na jesienną kompozycję kwiatów lub ozdobić ją farbą, sprayem, przykleić ozdoby np. z liści na zasadzie decoupage. Więcej pomysłów na aranżację dyni znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów, do którego Was serdecznie zapraszam (klik).

kolorowe dynia diy przyklejane liście decoupage malowanie dyni

1 / 2 / 3

jesienne ozdoby schodów dynie chryzantemy jak udekorować ganek na jesień

1 / 2

Jesień to również czas pięknych kompozycji w wazonach i donicach. Pastelowe letnie kwiaty ustępują miejsca suszonym zbożom i trawom, m.in. cały czas ciągle modnej i efektownej trawie pampasowej (klik), gałęziom drzew i bawełny, jarzębinie i kapustom ozdobnym. W donicach na balkonach i gankach królują wrzosy i chryzantemy, które są odporne na znaczne spadki temperatury z nocy.

jesienne ozdoby kompozycje z kwiatów dynia jako wazon jarzębina suszone kwiaty eukapiltus

1 / 2 / 3

jesienne kompozycje z dynią biała dynia

1 / 2 / 3

Warto też wykorzystać inne naturalne jesienne atrybuty jak szyszki, kasztany, orzechy i żołędzie. W swojej naturalnej odsłonie będą efektowną ozdobą pater i misek, a są też świetną bazą do zajęć DIY np. z dziećmi. Można z nich nie tylko tworzyć ludziki z zapałek, ale również np. wieńce na drzwi i świeczniki. Na Pinterest jest sporo pomysłów na wykorzystanie tych darów natury.

co zrobić z żołędziami diy malowane żołędzie na złoto wieniec z szyszek orzechów żołędzi brokatowe żołędzie diy z dziećmi

1 / 2 / 3

W ostatnich latach coraz bardziej lubię tę porę roku i odkrywam jej wnętrzarskie atuty. Przygotowując przeglądy kocy (klik), świec i innych produktów zapachowych (klik), a także jesiennych niezbędników (klik) zaczynam rozumieć, o co chodzi w jej magii. A jak jest z Wami? Lubicie jesienne ozdoby?

Po więcej inspiracji zapraszam na tablicę na Pinterest (klik).

Nagłówek: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarz

  • Reply Kali 3 lutego, 2022 at 10:31 pm

    Mi z jesienią kojarzą się nie tylko wyblakłe liście, ale również trawy pampasowe. Dlatego do dekoracji na jesień polecam się w takie zaopatrzyć, żeby urozmaicić wygląd mieszkania. Ja kupiłam swoje na Fabryka Traw i jestem zachwycona.

  • Komentarz