Wnętrza

Targi meblowe — dokąd warto na nie jechać na świecie?

28 lipca, 2017
włoskie targi meble wnętrza mediolan

Jeśli uwielbiacie meble, design, wnętrza to prędzej czy później przejdzie Wam przez myśl uczestnictwo w targach meblowych. Jest ich sporo, lokalnych i bardziej globalnych. Na które warto się wybrać? Na których można zobaczyć coś naprawdę inspirującego, a które są przereklamowane? Przez ostatnie lata miałam okazję brać udział w kilku wydarzeniach targowych związanych z wnętrzami, więc przedstawię Wam moje wrażenia, które mogą być wskazówką, które targi meblowe powinniście wybrać.

IMM Cologne

IMM Cologne to coroczne targi meblowe odbywające się w styczniu. W tym roku na ponad 200 000 m2 w 14 halach zaprezentowało się ponad 1 300 wystawców z całego świata pokazując wyposażenie wszystkich pomieszczeń — kuchni, łazienek, sypialni, salonów, jadalni, ogrodów, pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Brało w nich udział ponad 150 000 odwiedzających. Impreza podzielona jest na siedem części:

– Pure — to sekcja, w której zaprezentowane są zarówno znane światowe marki, jak i innowacyjne rozwiązania i nowi projektanci np. Rolf Benz, Porada, Ton

– Prime — to część poświęcona nowoczesnemu wyposażeniu salonów i sypialni, mebli drewnianych, pokojów dziecięcych i młodzieżowych, jadalni i mebli stylizowanych np. Klose, Hülsta

– Comfort — prezentuje meble tapicerowane głównie sofy i fotele np. Calligaris, Calia Italia, Stressless, Natuzzi, Sits

– Sleep — tu zobaczyć można wszystko, co związane ze snem — materace, łóżka (tapicerowane, drewniane, kontynentalne, wodne) i akcesoria takich marek jak np. Jensen, Carpe Diem, Curem

– Smart — to głównie nowoczesne meble i akcesoria np. Kare Design

– Global Lifestyle — to szeroka oferta produktów z wyposażeniem w dużej mierze z Azji

– LivingKitchen — wyposażenie wnętrz prezentowane co dwa lata z takimi markami jak np. Gorenje, Grohe, Mile, Bosch, Siemens.

targi meblowe imm cologne niemcy meble wnętrza

meble targi meblowe impreza targowa niemcy kolonia

meble targi meblowe kolonia hilding anders

http://www.imm-cologne.com/

Salone del Mobile Milano

Za jedne z najlepszych uznaje się targi meblowe Salone del Mobile Milano. Impreza odbywa każdego roku w kwietniu w Mediolanie. Na ogromnym terenie o powierzchni 200 000 m2 w 20 halach można oglądać najnowsze kolekcje wystroju wnętrz ponad 2000 marek (duży udział włoskich). Pokonując dziesiątki kilometrów, zobaczymy najnowsze trendy w wyposażeniu salonów, sypialni, garderoby, jadalni, pokojów dziecięcych i młodzieżowych, kuchni, łazienek, oświetlenia, mebli ogrodowych. Ze względu na styl wystawa podzielona jest na trzy sekcje:

– Design — zdecydowanie największa część wystawy z najnowszymi trendami, na której prezentują się marki jak np. Poliform, Zanette, Calligaris, Ton, Minotti, Hülsta, Hästens itd.

– Classic — prezentująca wyposażenie stylizowane

– xLux — z najbardziej luksusowymi markami jak np. Gianfranco Ferre, Roberto Cavalli, Trussardi Casa, Versace Home.

Dodatkowo co dwa lata prezentowane jest wyposażenie kuchni i łazienek, a w tym roku było to oświetlenie i meble biurowe. Salone del Mobile to poza świetnym designem także nowe rozwiązania technologiczne.

Targi cieszą się ogromną popularnością — przez te kilka dni przewija się tam ponad 340 000 zwiedzających z 165 krajów. Mediolan i okoliczne miejscowości zalane są turystami. Trzeba jednak przyznać, że logistyka całego wydarzenia (jak na włoskie standardy) jest naprawdę dobra. W tym czasie w Mediolanie odbywa się bardzo dużo imprez towarzyszących i wystaw wartych uwagi.

Coś, co według mnie wyróżnia te targi od innych to rozmach stanowisko — mimo że w Kolonii znajdziemy te same firmy, to jednak ich stanowiska w Mediolanie będą większe i bardziej okazałe. Można się jednak dużo częściej spotkać z tym, że aby wejść na stanowisko, wymagane jest zaproszenie lub rejestracja.

meble włoskie targi meblowe wnętrza

meble targi włochy wnętrza

targi włoskie meblowe luksusowe meble

targi meble włochy mediolan

http://www.salonemilano.it/en/

Podsumowując IMM Cologne i Salone del Mobile Milano są podobnymi imprezami targowymi. Wiele marek obecnych jest na obu wystawach. Trzeba jednak przyznać, że np. w wyposażeniu sypialni można zauważyć duże różnice. W Niemczech widać silny wpływy kultury skandynawskiej, czyli dużo łóżek kontynentalnych. We Włoszech prawie nie zobaczymy tego rodzaju konstrukcji, a tu zdecydowanie przeważają łóżka tapicerowane i hybrydy, czyli połączenie mebla tapicerowanego z drewnem. W Mediolanie obecnych jest wiele marek luksusowych, których nie zobaczymy w Kolonii. W obu przypadkach są to imprezy warte uwagi osób związanych z branżą, które mogą nawiązać wiele kontaktów i czerpać inspiracje pełnymi garściami. By przejść wszystkie hale w obu miastach potrzeba 2 dni i bardzo wygodnych butów. Jestem bardzo wdzięczna, że miałam możliwość być na edycji w 2016 i 2017 roku.

Meble Polska

W Polsce największą imprezą targową są Meble Polska, które odbywają się w marcu w Poznaniu. Na 45 000 m2 prezentuje się ok.300 firm. Hale podzielone są na kategorie, z których główne to meble skrzyniowe, tapicerowane, łóżka i materace, akcesoria. W tym samym czasie odbywa się także arena DESIGN z wystawami i wykładami, które są bardzo ciekawą stroną wydarzenia. Patrząc na trzy edycje Meble Polska, w których brałam udział, mogę powiedzieć, że coraz więcej firm decyduje się na tworzenie otoczki i bardziej wyrafinowanego tła dla swoich produktów. Zdecydowanie najlepszymi stanowiskami ostatniej edycji były Meble VOX i powrót w wielkim stylu po latach nieobecności Black Red White.

targi polskie w polsce meblowe wnętrz

targi meblowe polskie w polsce meblowe wnętrz

http://www.meblepolska.pl/pl/

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie mimo ponad 20.letniej tradycji i obiecującej nazwy są jednak niewielkie. Prezentuje się na nich około 50 wystawców. Zdecydowanie bardziej polecam Meble Polska.

http://www.mtmostroda.pl/

Warsaw Home

Warsaw Home to impreza, której pierwsza edycja odbyła się w październiku 2016 roku. Prezentuje ok. 250 marek w zdecydowanej większości z kategorii akcesoriów do domu. Typowych marek meblowych nie ma tu wiele. Jeśli szukacie inspiracji na dekoracje, akcesoria do kuchni to te targi zaprezentują Wam taką ofertę.

tarki wnętrz warszawa dekoracje meble targi meblowe warsaw home

wnętrza wyposażenie wnętrza targi warsaw home targi meblowe

www.warsawhome.eu

Które targi meblowe wybrać? Jeśli w Polsce to zdecydowanie Meble Polska — jest to największa tego typu impreza branżowa. Jeśli wystawa światowa, to musicie zastanowić się, czy bliższa jest Wam stylistyka mebli Europy Północnej, czy jednak tej Południowej. Obie gorąco polecam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz