Wnętrza

Plakat mapa nieba, pamiątka wyjątkowych chwil

3 września, 2019
mapa nieba z wybraną datą

Wertując zdjęcia wnętrz, coraz częściej widzę powtarzające się elementy — podobne grafiki na ścianach, dodatki. Elementy, które w pierwszej chwili mi się bardzo podobają i chciałabym mieć je „już tu i teraz”, zazwyczaj poddaję próbie czasu. Decyzję o zakupie odkładam i wracam do nich po dwóch tygodniach, miesiącu. Niestety (choć to może i bardzo dobrze), wiele z tych przedmiotów przy ponownym rozważeniu zakupu już mi się tak nie podoba. Ta zasada bardzo często tyczy się grafik i plakatów, bo w ich przypadku ulegamy trendom. Coraz chętniej sięgamy więc po coś spersonalizowanego i mającego dla nas znaczenie. Przykładem takiej grafiki może być plakat mapa nieba. Jeśli jeszcze ich nie znacie, to zapraszam do lektury.

Plakat mapa nieba to nic innego jak odwzorowanie układu gwiazdozbiorów w konkretnym momencie i miejscu na świecie. Może być piękną pamiątką wyjątkowych chwil w naszym życiu jak np. zaręczyny, ślub, czy narodziny dziecka. Projekty są minimalistyczne, więc będą się komponować z innymi grafikami na ścianach. Taki plakat to także bardzo dobry pomysł na prezent z okazji ślubu, parapetówki, lub na święta.

Na rynku nie ma jeszcze wielu firm, które oferują takie usługi. Wybrałam trzy, które mają w tym największe doświadczenie.

Positive Prints x Strellas

plakat mapa nieba strellas
Zdjęcia: Positive Prints x Strellas

Jako pierwszą propozycję chcę Wam pokazać polską markę Positive Prints (poprzednia nazwa marki to Strellas). W konfiguratorze dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych szablonów. Sami decydujecie o tym, jaki opis ma być umieszczony na projekcie, czy mają się na nim znaleźć nazwy gwiazdozbiorów, ekliptyka i konstelacje z nazwami. Mapę można zamówić w formie cyfrowej do samodzielnego wydruku (65 zł), lub w formie plakatu (od 130 zł).

mapa nieba na prezent strellas
Zdjęcie: Positive Prints x Strellas

The Night Sky

plakat z układem gwiazd the night sky
Zdjęcia: 1 / 2

The Night Sky to chyba najpopularniejsze narzędzie, do wykonania mapy nieba. Jako jedyne z prezentowanych rozwiązań umożliwia stworzenie projektu w poziomie, pokazanie pozycji księżyca czy dodanie linii siatki. Dostępny jest jeden format plakatów, a jego cena to 60 euro.

mapa nieba z moją dają the night sky
Zdjęcie: The Night Sky

Under Lucky Stars

personalizowany plakat z mapą na prezent
personalizowany plakat prezent na ślub
Zdjęcia: Under Lucky Stars

Under Lucky Stars wyróżnia się na tle innych propozycji oryginalnymi szablonami map nieba. Dostępne są projekty w kształcie serca lub imitujące zaćmienie słońca. Ceny plakatów zaczynają się od 45 euro. Dostępnych jest kilka formatów wydruków.

jak zrobić mapę nieba
Zdjęcie: Under Lucky Stars

Jeśli szukacie innych pomysłów na ciekawe grafiki na ścianę, to zapraszam do poprzednich wpisów, w których pisałam, gdzie jest najlepszy wybór plakatów i gdzie można kupić plakat z mapą wybranego miasta.

Nagłówek zdjęcia: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz