Wnętrza

Najlepsze programy o wnętrzach i designie na Netflix

18 marca, 2020
programy na netflix o wnętrzach i designie

Wielbiciele pięknych wnętrz szukają inspiracji w wielu miejscach. Kiedyś już prezentowałam moje ulubione kanały na YouTube poświęcone architekturze i remontom, a także te, które mogą się przydać miłośnikom roślin. Tym razem chcę Wam polecić serie dostępne na Netflix, które moim zdaniem są warte uwagi. I celowo nie pokuszę się o chwytliwą liczbę 5 najlepszych pozycji, tylko skoncentruję się na dwóch. Według mnie są to pozycje, na które warto poświęcić czas i się zainspirować. Mam nadzieję, że jeśli ich jeszcze nie widzieliście, to przekonacie się sami, że są to najlepsze programy o wnętrzach i designie na Netflix.

Najbardziej niezwykłe domy świata

Tytuł tej serii oddaje w pełni jej tematykę. Pierce Taylor uznany brytyjski architekt i aktorka Caroline Quentin pokazują piękne i wyjątkowe w swojej konstrukcji i zamyśle domy na różnych kontynentach. Pierwszy sezon składa się z czterech odcinków, które prezentują niecodzienne projekty położone w górach, w lesie, na wybrzeżu i pod ziemią. Druga i trzecia seria ukazują niezwykłe domy w różnych państwach — w USA, Portugalii, Szwajcarii, Japonii, Hiszpanii, Norwegii, w Izraelu i Indiach. Prowadzący pokazują piękne wnętrza, ale także zamysłu architektów i wyzwania, z którymi musieli się zmierzyć. Jest to jeden z moich ulubieńców na Netflix, który każdemu polecam.

program na netflix najbardziej niezwykłe domy świata programy o wnętrzach domach

Abstrakt. Sztuka designu

Bardzo efektowny serial dokumentalny, który była nawet nominowany do Emmy za najlepszy projekt graficzny i dyrekcję artystyczną. Każdy odcinek poświęcony jest innemu projektantowi, o którym śmiało można powiedzieć, że jest wizjonerem w swojej dziedzinie. Poznacie wybitnego architekta (Bjarke Ingels), ilustratora (Christoph Niemann), kostiumografa (Ruth E. Carter), projektanta samochodów (Ralph Gilles), wnętrz (Ilse Crawford) butów (Tinker Hatfield) czy zabawek (Cas Holman) i kilku innych mistrzów w swojej dziedzinie. Każdy z nich z pasją mówi o swojej pracy i opisuje emocje, które próbuje wywołać w odbiorcach swoich projektów. Jeśli chcecie się więc przekonać, dlaczego przy projektowaniu samochodów najważniejsze są ich „oczy”, a stół powinien być wąski, to włączcie ten serial. Co ciekawe każdy odcinek został wyreżyserowany przez kogoś innego. Sprawia to, że każdy z nich opiera się na trochę innym pomyśle, ale wszystkie łączy dbałość o szczegóły i niezwykła pomysłowość. Koniecznie zobaczcie, bo warto!

program na netflix abstrakt sztuka designu programy o wnętrzach

Jestem bardzo ciekawa, czy znacie te serie? Jakie są Wasze ulubione programy na Netflix o wnętrzach i designie? Chętnie poznam Waszych faworytów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz