Wnętrza

Miejsce do pracy w domu, gdzie je zrobić?

12 lutego, 2020
domowe biuro miejsce do pracy w biurze jak urządzić

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na osobny pokój dedykowany na gabinet. Czasem trzeba iść na kompromis i wygospodarować niewielkie miejsce do pracy w domu, które zazwyczaj służy do postawienia komputera, przechowywania rachunków i dokumentów, a bywa również np. biblioteczką lub toaletką. Takie biuro może przybierać różne oblicza. Jeśli nie wystarcza nam kawałek stołu w kuchni, to warto poszukać innego rozwiązania, które wpisze się w układ mieszkania. W tym wpisie chcę Was zainspirować do poszukania właściwego dla Was.

miejsce do pracy w domu dla kobiety

1 / 2 / 3

biurko i toaletka w jednym

1 / 2 / 3

Gdzie zrobić miejsce do pracy w domu?

Odpowiedź jest prosta — tam, gdzie znajdziecie na to przestrzeń. Może to być np. biurko w salonie, niewielki kąt wygospodarowany w kuchni, wnęka w korytarzu, lub toaletka zaadoptowana na biurko w sypialni. Idealnie, jeśli będzie to gdzieś w pobliżu okna, żeby zapewnić dostęp światła naturalnego. Miejsce do pracy w domu może być miejscem wyeksponowanym, ale także ukrytym we wnęce np. za drzwiami przesuwnymi lub wkomponowane w większą zabudową jako blat między regałami na książki czy ukryte za drzwiami szafy. Jeśli utrzymanie porządku nie jest Waszą mocną stroną, to czasem lepiej jest je schować właśnie w takich miejscach. Projektując swoje miejsce do pracy, dobrze jest uwzględnić odpowiednią ilość gniazdek, a także punktów oświetlenia, które są bardzo istotne podczas pracy.

biurko w salonie miejsce do pracy w mieszkaniu

1 / 2

jak ukryć biurko w domu

1 / 2 / 3

Jakie biurko wybrać?

W ograniczonej przestrzeni trzeba się raczej pożegnać z wizją dużego, majestatycznego biurka. Lepsze będą te, które nie przytłoczą przestrzeni i nie staną się wielkim „klamotem”, którego po kilku tygodniach będziemy się chcieli pozbyć. W niektórych przypadkach dobrze jest sprawdzić ofertę nie tylko biurek, ale także toaletek. Wiele z nich spełnia tę samą funkcję, a dostępne jest w nieco mniejszych rozmiarach, co nieraz ratuje sytuację. Są również sklepy (np. IKEA), które oferują biurka DIY, gdzie oddzielnie wybieramy nogi lub szafki, na których umieszczamy blat, który można dociąć do naszych potrzeb. Dysponując nieco większym budżetem i chcąc maksymalnie wykorzystać przestrzeń (np. wnękę), warto rozważyć meble robione na wymiar. W każdym z przypadków projektowanie miejsca do pracy w domu zacznijmy od zastanowienia się, do czego będzie nam służyć? Ile miejsca do przechowywania potrzebujemy? To zdecydowanie ułatwi wybór optymalnego rozwiązania.

miejsce do pracy w domu które zajmie mało miejsca

1 / 2 / 3

miejsce do pracy w sypialni biurko w domu

1 / 2 / 3

Po więcej inspiracji zapraszam na tablicę na Pinterest.

dyskretne miejsce do pracy w domu w kuchni

1 / 2 / 3

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz