Wnętrza

Doniczka głowa najmodniejszy dodatek do wnętrza

31 sierpnia, 2019
doniczka głowa

Rzeźby i figury zdobią wnętrza od tysięcy lat. Ostatnio widzę rosnącą modę na wykorzystywanie motywu popiersia w dekoracji pomieszczeń. Doniczka głowa, twarz, czy też standardowa figurka, to dodatek, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Po szybkim przewertowaniu zdjęć na Instagramie, przekonacie się, że jest to jeden z najbardziej trendowych akcesoriów tego sezonu.

figurka z głową stara
Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Małe popiersia chętnie umieszczane są jako dekoracje półek z książkami, komód, czy toaletek. Przygotowałam kilka inspiracji, które pokazują, jak można zaaranżować taki element. Często zastawia się je z trawą pampasową, która również podbiła wnętrza influenserów.

rzymska głowa jako dekoracja
Zdjęcia: 1 / 2 / 3
figurka głowa rzeźba
Zdjęcia: 1 / 2
cementowa figurka głowa
Zdjęcia: 1 / 2 / 3
starożytna figurka dodatek do domu
Zdjęcie

1 Figurka głowa kobiety 290 zł / 2. Figurka z zakrytymi oczami Serafina Lene Bjerre, wyprzedana / 3. Popiersie kobieta 449 zł / 4. Figurka głowa z cementu 149,90 zł / 5. Głowa kobiety Gejsza Lene Bjerre, wyprzedana / 6. Dekoracyjna głowa od 155 zł

Doniczka głowa

Szczególnie rośliny płożące i sukulenty będą świetnie wyglądać w osłonkach w kształcie głowy. Umieszczone między innymi doniczkami, wybiją się na pierwszy plan i przykują uwagę.

donica głowa doniczka twarz
Zdjęcia: 1 / 2 / 3

W aktualnej ofercie sklepów internetowych znalazłam sporo propozycji doniczki w kształcie głowy. Możemy wybierać spośród tych bardziej stylowych, antycznych, które wyglądają, jakby były znalezione na wykopaliskach w Grecji.

doniczka twarz donica głowa

1 Doniczka głowa kobiety 105 zł / 2. Donica na kwiaty w kształcie głowy 45 zł / 3. Osłonka na kwiaty w kształcie głowy 75 zł / 4. Osłonka z cementu głowa 79 zł / 5. Doniczka głowa kobiety 69 zł / 6. Doniczka twarz 110 zł / 7. Osłonka w kształcie głowy 68 zł / 8. Doniczka grecka 119,90 zł

Jeśli wolicie coś mniej surowego, to dostępne jest wiele innych wariacji na temat motywu głowy i twarzy. Sprawdźcie sami. Można je dowolnie grupować lub potraktować jako jedną ozdobę centralną.

doniczka z twarzą

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

doniczka twarz doniczka głowa osłona na doniczkę

1 Doniczka Madam Stoltz 26 zł / 2. Dekoracyjna doniczka z twarzą od 55 zł / 3. Doniczka figurka głowa Nordal 121 zł/ 4. Ozdobna osłonka na doniczkę Lene Bjerre 133 zł / 5. Ozdobna doniczka Dace Madam Stoltz 49 zł / 6. Doniczka twarz Nordal 91 zł / 7. Doniczka z twarzą z efektem patyny od 42 zł / 8. Doniczka ze starożytnym popiersiem 155 zł / 9. Doniczka z motywem uśmiechniętej twarzy 42 zł / 10. Doniczka kamionkowa z twarzą od 47 zł / 11. Osłonka na doniczkę w odcieniu mosiądzu 99,90 zł / 12. Biała ozdobna doniczka 75 zł / 13. Doniczka kamionkowa z twarzą od 36 zł / 14. Doniczka z kamionki 26 zł

Dobrym miejscem, do poszukiwania osłonek w kształcie głowy jest także Allegro i Etsy. Sprawdźcie pod hasłem „doniczka głowa”.

osłonka na kwiat z twarzą

Doniczki z buźkami 282 zł

Po więcej przykładów oryginalnych doniczek zapraszam do poprzednich wpisów o doniczkach na nogach (tu), betonowych (tu) i wiszących (tu).

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarz

  • Reply Lukasz 27 października, 2020 at 8:53 am

    Cześć, doniczki są genialne! Bardzo mi się podobają. Z tego co widzę będą pasowały do bardziej tradycyjnych wnętrz 🙂 Ostatnio szukałem czegoś do bardziej nowoczesnego pomieszczenia. Ciekawe są doniczki głowy na Plants & Pots

  • Komentarz