Wnętrza

Meble vintage – gdzie najlepiej kupić?

31 marca, 2020
meble vintage stare meble gdzie kupić odrestaurowane meble

Stare meble mają duszę i są wykonane z solidnych materiałów, które pozwalają nam sądzić, że jeśli przetrwały już tyle lat, to posłużą przez wiele kolejnych. Mieszanie we wnętrzach elementów współczesnych z tymi starszymi nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Przykładem takiego przedmiotu może być stara szafa, którą w różnych odsłonach pokazywałam jakiś czas temu (klik). Nie każdy z nas jednak odziedziczył na strychu dziadków piękne meble, a zainteresowanie takimi elementami rośnie. Gdzie zatem można kupić meble vintage? Jak zdobyć ikony designu taniej, ale z gwarancją oryginalności? Mamy kilka możliwości.

Targi staroci

W całej Polsce odbywają się targi staroci, na których można wyszukać prawdziwe perełki. Zazwyczaj odbywają się one w weekendy i wymagają od poszukiwaczy wczesnego wstania, żeby załapać się na najcenniejsze okazy. Poza cyklicznymi wydarzeniami są też sklepy i magazyny, które działają cały czas. Warto poszukać ich w naszej okolicy i spróbować znaleźć potencjał w często zaniedbanych przedmiotach. Jednym z najsłynniejszych miejsc w Polsce dla poszukiwaczy antyków jest Czacz, czyli miejscowość opanowana przez składziki ze starociami. Wydarzeniem, na które latem zjeżdżają się sprzedawcy antyków z całego kraju, jest natomiast Jarmark Dominikański w Gdański.

Aukcje online

Poszukując mebli i dodatków vintage, warto też śledzić dedykowane kategorie na Allegro i OLX. Wiele osób porządkując stare mieszkania i strychy wystawia tam rzeczy, których się chce pozbyć. To również miejsce, w którym swój asortyment umieszczają osoby zajmujące się antykami i ich renowacją. Poszukując konkretnych elementów, dobrze jest stworzyć swoje filtry wyszukiwania na tych platformach i monitorować, co się na nich pojawia.

Rosnące zainteresowanie meblami z historią prowadzi też do powstawania marek, które specjalizują się w tej dziedzinie. W ich zbiorach znajdziecie przedmioty odnowione i gotowe do użytku, a także kultowe modele i ikony designu, których autentyczność została zweryfikowana przez specjalistów.

Yestersen

meble vintage gdzie dostać w dobrym stanie yestersen

Yestersen to miejsce, w którym znajdziecie przedmioty nowe i vintage. Z ich ofertą możecie się zapoznać online, a także w warszawskim showroomie, w którym mieści się również kawiarnia. Warto tu zajrzeć, bo czekają na Was prawdziwe perełki — stare meble, dywany, dodatki i oświetlenie np. kultowe modele lamp Paula Henningsena z XX wieku, które kupicie taniej niż nowe egzemplarze. Wybór produktów jest ogromny i selekcjonowany, by oferować elementy wartościowe i autentyczne.

Designzoo Vintage

gdzie bezpiecznie kupić słynne projekty mebli znane designzoo vintage

Designzoo to sopocki sklep prowadzony przez polsko-duńskie małżeństwo, w którym znajdziecie prawdziwe smaczki skandynawskiego designu. Poza nowymi produktami są tu również meble vintage, perełki wzornictwa stworzone przez najbardziej uznanych projektantów. Jeśli marzy się Wam jakiś konkretny element, którego nie znaleźliście aktualnie w ofercie, to skontaktujcie się z nimi — z pewnością pomogą.

Przetwory Creative Design

przetwory design odnowione meble skandynawskie znanych projektantów

Przetwory Creative Design to marka, która specjalizuje się w designie skandynawskim lat 60. i 70. XX wieku. W ich asortymencie znajdują się meble i oświetlenie charakterystyczne dla tego okresu. Wszystkie produkty zostały poddane profesjonalnej renowacji, a dostępne są tu takie smaczki jak np. kultowy fotel The Egg zaprojektowany przez Arne Jacobsen’a.

Ja uwielbiam łączenie nowych elementów ze starymi. Bardzo się więc cieszę, że jest coraz więcej miejsc, w których można kupić wyselekcjonowane i profesjonalnie odrestaurowane meble vintage.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

  • Reply Wiesław Dębowski 1 kwietnia, 2020 at 11:43 am

    OLX! Olx to dla mnie kopalnia takich mebli. Co prawda większość z nich wymaga odrestaurowania, ale chyba w tym cała frajda 🙂

    • Reply makeitdesign 1 kwietnia, 2020 at 11:54 am

      Jeśli ktoś chce sam odnowić mebel, to jest to świetne miejsce do szukania.

    Komentarz