Wnętrza

Konsole we wnętrzach – po co właściwie są?

29 sierpnia, 2021
konsole meble gdzie postawić jak wyglądają do czego są

Konsola to jeden z pierwszych mebli, który napotykamy na swojej drodze, wchodząc m.in. do amerykańskich domów. U nas także konsole stają się coraz popularniejsze, więc nadszedł najwyższy czas, żeby im się przyjrzeć również na Make It Design. Coraz więcej sklepów meblowych zaczyna wydzielać dodatkową kategorię na ten rodzaj mebla. Czym zatem jest konsola? W jakich wnętrzach się najlepiej sprawdzi? Po odpowiedzi na te wszystkie pytania zapraszam do dalszej lektury, a propozycje mebli z polskich sklepów czekają w kolejnym wpisie (klik).

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

Co to jest konsola?

Czym właściwie jest konsola? Najprościej określę ją stwierdzeniem czymś między komodą a stolikiem 🙂 Jest węższa od stołu czy biurka, więc idealnie nadaje się np. do wąskich korytarzy. Jest lżejsza wizualnie niż klasyczna komoda, zatem nie przytłoczy wnętrza. W odróżnieniu od klasycznej komody konsole są meblami, które są otwarte, mają pojedyncze półki lub szuflady. Nie mają też tyle półek co klasyczny regał. Są wyższe i raczej nie służą do siadania w odróżnieniu od ławek. Jest to bardzo uniwersalny mebel, który w nazewnictwie czasem trudno będzie określić, czy jest konsolą, czy już właściwie regałem, stolikiem pomocniczym albo biurkiem.

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

Gdzie najlepiej się sprawdzą konsole?

Ze względu na swoją specyfikę najpopularniejsza lokalizacja konsoli, to zdecydowanie wejście do domu i korytarze. Jest to dosyć płytki mebel, więc sprawdzi się nawet w wąskich przejściach i ciągach komunikacyjnych. Jednocześnie z powodzeniem pełni zarówno funkcję praktyczną (odłożenie torebki, kluczy do domu, przechowywanie potrzebnych elementów codziennego użytku jak smycz dla psa), jak i dekoracyjną. Jest idealnym tłem do postawienia wazonu, lampy, ozdób, czy zaaranżowania przestrzeni ze zdjęciami, obrazami, lustrem. Modele, które mają wolną przestrzeń na dole, pozwolą dodatkowo umieścić pod nimi puf do wygodnego zakładania i zdejmowania obuwia.

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

Konsole świetnie się też sprawdzają jako towarzystwo dla mebli wolnostojących. Mogą być za sofą lub obok niej. W takiej lokalizacji są nie tylko dekoracją, ale także miejscem dla ulokowania dodatkowego oświetlenia, odstawienia filiżanki z kawą, a nawet miejscem pracy. W dużych, otwartych pomieszczeniach idealnie pozwolą wypełnić przestrzeń.

1 / 2 / 3

1 / 2 / 3

Wiele osób stawia także konsole jako typowo dekoracyjne meble np. w salonach czy w sypialniach, ale ten rodzaj mebla może też z powodzeniem pełnić funkcję wspominanego już wcześniej małego biurka do pracy, a także toaletki (do tego celu najlepiej wybrać model bez dolnej półki.

1 / 2 / 3

1 / 2

Konkretne przykłady mebli, które są aktualnie dostępne w polskich sklepach, zapraszam do następnego wpisu (klik).

Nagłówek: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz