Wnętrza

Dekoracje jesienne – dynia w roli głównej

6 października, 2018

Jesień zawitała, a wraz z nią czas na małe zmiany w wystroju naszych domów. Symbolem tej pory roku jest dla mnie dynia, a sezon dyniowy został rozpoczęty! W kawiarni pijemy pumpkin spice latte, na obiad jemy krem z dyni, a wchodząc na Instagram widzimy same białe dynie. Takie są uroki jesieni i warto z nich skorzystać. Kiedy sami kupimy już dynie i przyniesiemy je do domu, to nie wiemy co z nimi zrobić. Niby wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach blogerek, ale jednak mniej instagramowo… Dekoracje jesienne z dynią w roli głównej są proste, choć wymagają odrobiny stylizacji. Mam nadzieję, że poniższe przykłady Was zainspirują. Czasem wystarczy wsadzić je do ciekawego naczynia, udekorować nimi kominek albo zrobić małe DIY.

Dekoracje jesienne w kuchni i jadalni

Dynie różnej wielkości pięknie prezentują się jako dekoracja stołów i blatów kuchennych. By prezentowały się bardziej efektownie, warto do nich dodać odrobinę zielonych gałązek, świece lub pokusić się o pomalowanie np. na złoto. Można je grupować w większe ilości lub potraktować jako dodatek do jesiennych owoców i liści. 

dekoracje jesienne stol dynie

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest / Pinterest 

złote dynie białe dynie dekoracje

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest / Pinterest

dekoracje jesienne dekoracje z dyni w kuchni

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest / Pinterest

białe dynie dekoracje

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest / Pinterest 

Dekoracje jesienne na kominek

Choć może nam to nie przyjść do głowy, dyniami można również przystroić kominek. Nawet ustawienie kliku małych sztuk na świecznikach wprowadzi jesienne akcenty do naszego mieszkania. Taki drobny akcent potrafi wiele zmienić w pomieszczeniu.

dekoracje jesienne białe dynie jako dekoracje w domu

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest / Pinterest

Dyniowe DIY

Dynie są też wdzięcznym materiałem, do projektów zrób to sam. Zamiast wycinać w nich upiorne twarze, mogą posłużyć jako doniczki dla sukulentów. Innym oryginalnym pomysłem jest samodzielne namalowanie na gładkiej poszewce na poduszkę naszej wersji dyni. Takie zajęcia będą fajnym planem na jesienne popołudnie z dziećmi.

diy z dyni co zrobić

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest

Po więcej inspiracji z jesiennymi dekoracjami (nie tylko z dynią w roli głównej) zapraszam na tablicę na Pinterest.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz