Wnętrza

Jak zrobić kalendarz adwentowy, który jest dekoracją?

11 listopada, 2019
prosty kalendarz adwentowy do samodzielnego zrobienia w domu diy

Zbliżamy się powoli do grudnia, czyli czasu odliczania do Świąt. Nadeszła pora na poszukiwania kalendarza adwentowego. Jeśli nie znaleźliście w sklepie takiego, który Wam odpowiada, lub szukacie czegoś innego, co będzie zarazem dekoracją wnętrza, to mam sporo podpowiedzi. Większość z nich jest tania i nie wymaga zdolności manualnych. Z powodzeniem postawicie je w swoich domach i będziecie cieszyć się ich widokiem w grudniu. Zaciekawiłam Was? Zobaczcie jak zrobić kalendarz adwentowy.

Przez ostatnie lata coraz więcej firm decyduje się na stworzenie takiego produktu. Kupimy więc kalendarze ze słodyczami, herbatami, zdrowymi przekąskami, kosmetykami, akcesoriami do ubrania, alkoholem, świecami, zabawkami, a nawet przekąskami dla zwierząt. Część z nich osiąga zawrotne ceny kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych. W przypadku niektórych otrzymujemy zawartość, która teoretycznie jest więcej warta. Jednak wiele z nich nas rozczarowuje i oferuje rzeczy, które zalegają bezużyteczne przez kolejne miesiące. To wszystko coraz częściej przemawia za samodzielnym wykonaniem kalendarza adwentowego, w którym decydujemy, jaka jest zawartość. Na popularności zyskują też prezenty w formie doświadczeń jak np. oglądanie filmów, spacer, wspólna kolacja, pieczenie pierników. Spodoba się to nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. W tym wpisie chcę Wam pokazać, że nawet mając przysłowiowe dwie lewe ręce, bez poświęcania wielu godzin i ogromnych pieniędzy można zrobić kalendarz adwentowy, który będzie też piękną i elegancką dekoracją wnętrza.

Wiszący kalendarz adwentowy

Drobne prezenty zapakowane w papier, koperty czy torebki na prezenty albo śniadaniowe można zawiesić na gałęzi lub wieszaku. Dodając zielone gałązki, kolorowe wstążki możemy uzyskać kolorową lub minimalistyczną formę. Sami zobaczcie, jak równie to może wyglądać.

kalendarz adwentowy zawieszony na gałęzi

1 / 2 / 3

szybki do zrobienia kalendarz adwentowy minimalistyczny

1 / 2 / 3

jak zrobić ładny i prosty kalendarz adwentowy

1 / 2 / 3

kalendarz na adwent diy wiszące prezenty

1 / 2 / 3

zawieszone upominki na adwent

1 / 2

upominki na adwent dekoracje na święta

1 / 2 / 3

Na czym zawiesić kalendarz adwentowy?

Poza pokazanym wyżej pomysłem z gałęziami, z powodzeniem znajdziecie w swoich domach inne miejsca do zawieszania małych pakunków. Mogą to być wieszaki na ubrania, drabinki dekoracyjne, balustrady schodów, meble, kratki dekoracyjne, sznurki umocowane na gwoździach, na których normalnie wiszą obrazki, czy ściany pomalowane farbą tablicową.

kalendarz adwentowy do zrobienia z dziećmi na wieszak na korytarz

1 / 2 / 3

gdzie zawiesić kalendarz adwentowy

1 / 2 / 3

kalendarz adwentowy z torebek na kanapki

1 / 2 / 3

kalendarz adwentowy na farbie tablicowej narysowany

1 / 2

kalendarz adwentowy na tkaninie

1 / 2 / 3

Z czego zrobić kalendarz adwentowy?

Świetnie do tego celu są pudełka, skrzynki, torebki prezentowe, torebki śniadaniowe, papier prezentowy, koperty, woreczki z materiału. Sprawdzą się też tanie akcesoria, które wykorzystacie do innych dekoracji np. przezroczyste bombki plastikowe, które są otwierane. Zmieszczą się w nich małe upominki, a po spełnenia swojej funkcji wykorzystacie je ponownie np. jako ozdoby choinkowe. Dostępne są np. na Allegro w różnych rozmiarach. 5 szt. znajdziecie już 5 zł. Ciekawą alternatywą są też słoiki, skarpetki, buteleczki, czy pierniczki.

kalendarz adwentowy dla mężczyzny przezroczyste bombki piwo

1 / 2 / 3

prosty kalendarz adwentowy z kartkami dla dorosłych elegancki

1 / 2 / 3

skarpetki z upominkami kalendarz adwentowy

1 / 2

skrzynka z kopertami kalendarz adwentowy prosty do zrobienia

1 / 2

szybki kalendarz na adwent z rzeczy które są w domu

1 / 2 / 3

1 / 2

choinka z pudełek kalendarz adwentowy

1 / 2

kalendarz adwentowy ze słoików z pierników

1 / 2 / 3

Mam nadzieję, że pomysły, które tu zobaczyliście, zainspirują Was do wykonania własnego kalendarza adwentowego. Jeśli szukacie inspiracji na upominki, to koniecznie zajrzyjcie do wpisów o prezentach dla niej, dla wielbicieli kawy i herbaty, dla miłośników świec i roślin.

Nagłówek: 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz