Wnętrza

Dwie umywalki w łazience – miejsce dla dwojga

20 listopada, 2019
dwie umywalki łazienkowe podwójna umywalka

Posiadacze większych łazienek stają przed pytaniem, czy warto montować dwie umywalki w łazience? Ile miejsca na nie potrzeba? Jakie są koszty? Czy są inne możliwości? U kogo się to sprawdzi? Na te pytania znajdziecie odpowiedź poniżej. Czas sprawdzić, czy dwie umywalki, gwarantują przestrzeń, bez walki.

łazienka z dwiema umywalkami

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

ile luster do dwóch umywalek

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Dwie umywalki w łazience, ile zajmują miejsca?

Na wygodną umywalkę łazienkową powinniśmy przeznaczyć ok. 70 cm. O tym, jak ją wybrać pisałam w jednym z ostatnich wpisów, do którego Was zapraszam (klik). W skład tych wymiarów trzeba uwzględnić wielkość misy i przestrzeń z każdej strony, która wynosi minimum po 5 cm. Wynika z tego, że chcąc rozważać dwie umywalki, musimy dysponować przestrzenią co najmniej 140 cm. Aby całość prezentowała się atrakcyjnie wizualnie, żeby można było się przy nich komfortowo poruszać, a także zachować proporcje na blacie, to odległość między umywalkami powinna wynosić około 30 cm, lub więcej.

dwie umywalki w łazience

Zdjęcia: 1 / 2

dwie umywalki w łazience jak to wygląda

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

dwie umywalki i dwa lustra w łazience

Zdjęcia: 1 / 2

Umywalka podwójna

Co w sytuacji, kiedy nie mamy aż tyle miejsca albo wizualnie nie podoba się nam takie rozwiązanie? Alternatywą są umywalki podwójne. W zależności od modelu i producenta dostępne są różne wymiary. Zazwyczaj mają między 100 a 120 cm. Można też wybierać spośród modeli jednostanowiskowych i dwustanowiskowych (dwukomorowych). Te drugie stwarzają wrażenie dwóch umywalek z osobną armaturą, a faktycznie są jedną misą z jednym odpływem.

ile miejsca zajmują dwie umywalki w łazience

Zdjęcia: 1 / 2

dwie umywalki i jedno lustro w łazience

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

podwójne umywalki i lustra łazienkowe

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Dla kogo takie rozwiązanie?

Łazienka z dwoma stanowiskami będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla par albo rodzeństwa, które ma zbliżony rytm życia. W godzinach porannych to właśnie łazienka bywa „wąskim gardłem” w wielu mieszkaniach. Zamontowanie dwóch umywalek, może usprawnić codzienne życie. Będzie to też okazja do spędzenia kilku dodatkowych chwil razem w zabieganym dniu. Podwójne umywalki mają też swoich przeciwników. Niektóre osoby wolą same przebywać w łazience i wspólne mycie zębów nie jest dla nich. W takich przypadkach będzie to więc rozwiązanie, które się nie sprawdzi.

czy warto montować dwie umywalki w łazience

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

nowoczesna łazienka z dwiema umywalkami

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

łazienka dla dwojga

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Ile luster przy dwóch umywalkach?

W tym artykule celowo umieszczam wiele zdjęć, które pokazują róże wariacje na temat dwóch umywalek łazienkowych. Wszystko zależeć będzie od Waszych preferencji. Taki zestaw dla dwojga może się składać zarówno z dwóch umywalek nablatowych, jak i tych wpuszczanych w blat, podblatowych, czy meblowych. Do tego można dopasować jedno duże lub dwa mniejsze lustra. Bardzo modnym i ponadczasowym rozwiązaniem są lustra okrągłe (klik).

łazienka dla rodzeństwa

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

łazienka dla niej i dla niego

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

elegancka łazienka małżeńska

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Dwie umywalki w łazience – jakie są koszty?

Decydując się na dwie umywalki łazienkowe, trzeba się oczywiście liczyć z wielokrotnością kilku kosztów: umywalek, armatury, odpływów i montażu. Do tego trzeba również czasem doliczyć zakup dodatkowej szafki, czy lustra. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest montaż dwóch jednakowych umywalek. Jeśli w jakiś sposób chcecie jednak rozróżnić strefę dla niej i dla niego, to alternatywą może być zastosowanie np. dwóch odmiennych kolorów umywalek, które zyskują na popularności.

dwie umywalki na komodzie

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

dwie umywalki łazienkowe

Zdjęcia: 1 / 2 / 3

Zapraszam na tablicę na Pinterest, gdzie znajdziecie setki inspiracji na łazienki i nie tylko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz