Wnętrza

Akademia Home Creations kurs o wnętrzach

5 sierpnia, 2022
akademia home creations czy warto kupić

Na naszym rynku jest coraz więcej blogów wnętrzarskich, programów telewizyjnych, ebooków i kursów, które mają pomóc w urządzaniu domu i poradzeniu sobie z remontem. Jedną z takich propozycji jest Akademia Home Creations, czyli kurs dostępny online stworzony przez Magdę Zajączkowską, który sama miałam okazję zrealizować. W tym wpisie podzielę się swoimi wrażeniami, opowiem, komu może się on przydać i czy warto go kupić?

Magda Zajączkowska od lat tworzy blog Home Creations, jest projektantką w swoim studiu Mint Grey Home Creations i założycielką sklepu Mint Grey, który ma starannie wyselekcjonowane wyposażenie i dodatków w stylu amerykańskim z bardzo ciekawą linią własnych mebli. Wielbiciele jasnych wnętrz i ponadczasowego klasycznego designu znajdą w tych miejscach wiele inspiracji. Najnowszym, tegorocznym dziełem Magdy jest Akademia Home Creations <klik>, czyli kurs online, który ma być wsparciem dla osób rozpoczynających przygodę z urządzaniem wnętrz.

akademia home creations magda zajączkowska projektowanie wnętrz

1 / 2

kurs magda zajączkowska mint grey czy warto kupić

1 / 2

Jak wygląda kurs?

Akademia Home Creations to 30 kompleksowych tematów w formie wykładów, które realizowane są w ramach trzech modułów. Kurs można kupić jako całość lub wybrać tylko jego część. Dla osób, które decydują się na komplet, pojawia się także czwarty moduł, który stanowi 10 spotkań omawianych na zasadzie studium przypadku chętnych uczestników. Przypomina to konsultacje online, które odbywają się na oczach innych, dzięki temu korzyść odnosi nie tylko osoba prezentująca konkretne zagadnienie, ale także pozostali kursanci, którzy uczą się na przykładach.

Jak to działa od strony technicznej? Każdy z uczestników otrzymuje dostęp do platformy. Stworzony jest harmonogram spotkań i za pomocą prostego narzędzia online kursanci oglądają na żywo prelekcję Magdy, jednocześnie mogą w niej aktywnie uczestniczyć, zadając pytania na czacie. Nagrania trafiają na platformę i osoby, które nie brały udziału w wykładzie, mogą to nadrobić w późniejszym terminie. Wszystkie materiały dostępne przez rok, więc można do nich wielokrotnie wracać. Ja dzięki uprzejmości Magdy w ramach Jej działań promocyjnych uzyskałam bezpłatny dostęp do drugiej edycji Akademii Home Creations, która jest zbiorem nagrań stworzonych w pierwszej edycji i studium przypadku realizowanym z uczestnikami drugiej edycji. Wiem jednak, że na jesień planowana jest nowa edycja, w której zgodnie z harmonogramem w konkretne dni będą się odbywać zajęcia na żywo.

Każda edycja ma utworzoną zamkniętą grupę na Facebooku, na której pojawiają się kolejne wątki i przenoszone są rozmowy, które zrodziły się na wykładach. Można się tam np. radzić innych kursantów i wymieniać doświadczeniami o konkretnych produktach, a dodatkowo uczestnicy mają też do dyspozycji indywidualną konsultację z Magdą.

wnętrza tworzone przez mint grey magda zajączkowska jaki ma styl

1 / 2

Akademia Home Creations

Cała konstrukcja kursu Akademia Home Creations jest spójna i przemyślana. Prowadzi od zagadnień ogólnych, nad którymi warto się pochylić, planując budowę lub remont, do bardzo szczegółowych przykładów konkretnych produktów, którymi można udekorować swoje wnętrze.

Pierwszy moduł pod nazwą „Skuteczny remont” porządkuje zagadnienia związane z etapem przygotowań do remontu. Omawiane są kluczowe kwestie, jak budżet i różnego rodzaju pułapki, o których krąży wiele mitów. Magda pokazuje własne przykłady, omawia inspiracje z Internetu i wskazuje, gdzie można oszczędzić, a w przypadku których produktów będzie to tylko pozorne obcięcie kosztów. Dzieli się wskazówkami o tym, na co zwracać uwagę w rozplanowywaniu układu funkcjonalnego, pokazuje swoje realizacje i triki, które wykorzystuje w codziennej pracy. Systematyzuje wiedzę o stylach we wnętrzach, żeby każdy mógł odkryć jaki efekt chce uzyskać, ale jednocześnie niejednokrotnie pozbawia złudzeń, że wstawiając meble ze zdjęcia, nie uzyskamy tego samego efektu, tłumacząc krok po kroku, na czym polega jego sekret. Poruszony jest również temat kolorów i ich łączenia we wnętrzach, a także bardzo ważny aspekt, na który wiele osób nie zwraca uwagi, czyli proporcje. Cała lekcja została również poświęcona współpracy z architektami i temu, jak wybrać dobrego projektanta do swoich potrzeb.

Drugi dział „Wygodny i piękny dom” omawia kolejno specyfikę projektowania poszczególnych pomieszczeń — łazienki, kuchni, salonu, jadalni, holu, sypialni, pokoju dziecka i pokoju multifunkcyjnego. Na elementy pierwsze rozkładane są zagadnienia związane z funkcjonalnością tych przestrzeni, trudne elementy, jak np. pojawiające się skosy i małe okna. To prawdziwa kopalnia cennych uwag i wskazówek praktyka, który z otwartą głową podchodzi do realizacji swoich projektów, stawiając na kompromis między designem a funkcjonalnością.

Trzeci moduł „Od ogółu do szczegółu” to wykłady koncentrujące się wokół zagadnień, związanych z wyborem konkretnych materiałów, mebli, oświetleni i dekoracji. Magda omawia specyfikę, jakość surowców i rozwiązań dostępnych na rynku, podając konkretne przykłady z linkami do sklepów. Są tu poruszone m.in. podłogi, blaty, ale też meble, oświetlenie i dekoracje.

akademia home creations kurs o projektowaniu wnętrz czy jest warty swojej ceny

Dla kogo jest Akademia Home Creations?

Po przerobieniu kursu wydzieliłabym trzy grupy odbiorców tego narzędzia:

 1. osoby, które są na etapie planowania/budowy/urządzania domu lub mieszkania i chcą samodzielnie zaprojektować swoje wnętrza albo szukają architekta i chcą dokonać świadomego wyboru, który zagwarantuje im wymarzony efekt. W kursie jest bardzo dużo merytorycznej wiedzy, przykładów i aspektów, o których warto pomyśleć, projektując swoje wnętrza. Jednocześnie wiedza ta umożliwi lepszą komunikację z architektem i doprecyzowanie naszych oczekiwań.
 2. osoby, które nie są zadowolone z własnych wnętrz i myślą o zmianach — Magda podpowiada wiele rozwiązań, które można zaadaptować do swoich potrzeb. Zwraca uwagę na elementy, które sprawiają, że patrząc na daną realizację, czujemy, że coś jest „nie tak” i tłumaczy jak się z nimi rozprawić.
 3. osoby, które zajmują się projektowaniem wnętrz, chcą zaczerpnąć wiedzę z doświadczenia Magdy, poznać smaczki i tajniki Jej stylu.
szkolenie online akademia home creations magdalena zajączkowska współpraca opinie

1 / 2

Czy warto kupić kurs?

Moim zdaniem, jeśli jest się w jednej z trzech opisanych wyżej grup i podoba się nam styl realizacji Magdy, to zdecydowanie tak! To prawdziwa kopalnia wiedzy, którą czerpiemy z Jej doświadczenia. Dowiemy się m.in. jak zoptymalizować układ mieszkania, żeby wyciągnąć z niego dużo więcej, niż zakłada projekt deweloperski, jak łączyć ze sobą elementy przystępne cenowo z IKEA i adaptować je w taki sposób, że wyglądają jak robione na zamówienie, gdzie są możliwe obszary do oszczędności i jak liczyć realne koszty w zależności od standardu urządzenia mieszkania, by uniknąć rozczarowań. A to tylko kilka z obszarów, które znajdziecie na prawie 65 godzinach i 1000 slajdów tego kursu. Pieniądze zainwestowane w ten materiał zwrócą się dzięki wiedzy w nim zawartej i pozwolą uniknąć wielu zbędnych kosztów. Magdzie serdecznie gratuluję tego projektu, bo widać w nim ogromne zaangażowanie i niesamowitą wartość.

jak samodzielnie zaprojektować mieszkanie kurs online

1 / 2

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

 • Reply Irma 16 listopada, 2022 at 6:58 am

  Chętnie wzięłabym udział w takim kursie, szczególnie, ze od jakiegoś czasu interesuję się tematyką wystroju wnętrz. Oraz poszerzam swoją wiedzę. Na razie jedynie ogladając inspiracje w sieci oraz katalogi wnętrzarskie – a eksperymentuję w swoim wnętrzu 😉

  Jeśli szukalibyście ładnych i dobrej jakości dekoracji do wnętrz, polecam sklep z ceramiką Bolesławiecką:
  Andy Ceramika.

  Można znaleźć w nim piękną, ręcznie malowaną ceramikę, która od początku do końca tworzona jest w polskiej pracowni.

  • Reply makeitdesign 27 listopada, 2022 at 12:02 am

   Zawsze warto inwestować w siebie

  Komentarz