Wnętrza

Figurki dinozaurów – pomysły DIY co z nimi zrobić?

18 października, 2021
figurki dinozaurów co z nimi zrobić diy jak je wykorzystać

Figurki dinozaurów, to nieodłączny element pokojów ich młodych fanów i fanek. Dla wielu rodziców te małe zabawki z różnymi bohaterami bajek czy ze zwierzętami to zmora. Można je odszukać w różnych zakamarkach mieszkać i wielokrotnie się o nie potknąć, a ich jaskrawe kolory, które są atrakcyjne dla małych odbiorców, nie wzbudzają zachwytów estetycznych rodziców. Niektóre kolekcje plastikowych figurek są naprawdę imponujące i wtedy pojawia się pytanie — co z nimi zrobić? Czy przebierać je podczas nieobecności dzieci i pozbywać się ich, czy może wykorzystać do małych projektów DIY, dzięki czemu zyskają nowe funkcje i staną się dekoracjami pokojów dziecięcych? W tym wpisie zobaczycie kilka pomysłów, które znalazłam na Pinterest.

Na wstępie zapraszam też do poprzedniego wpisu o pokojach dziecięcych z motywem dinozaurów (klik), w którym pokazywałam pomysły na aranżacje i elementy wystroju, które są obecnie dostępne w sklepach.

Figurki dinozaurów – co z nimi zrobić?

Każdy wielbiciel dinozaurów ucieszy się z urodzin właśnie z takim motywem. Wbrew pozorom nie trzeba inwestować w drogie dekoracje na jeden raz, bo to właśnie figurki dinozaurów będą świetnymi ozdobami. Można je postawiać jako elementy dekoracyjne na stole dla gości lub na słodkim stole, wykorzystać jako toppery na tort, stempelki do ozdabiania ciasteczek lub wykonać bardziej skomplikowane aranżacje, np. przekroić dużego stojącego dinozaura i zrobić z niego paterę na ciasteczka.

urodziny z tematem dinozaurów jak urządzić motyw dinozaurów

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8

Plastikowe figurki wykorzystamy jako ozdoby na ścianach. Za pomocą kleju na gorąco można je przykleić do ramy, tworząc w ten sposób unikalną ramę. Malując ją farbą albo sprayem tworzymy całkiem stylowy projekt. Figurkę można też przykleić w centrum zamiast obrazka i stworzyć z niej ozdobę 3D.

dinozaury na ścianie w pokoju dziecka figurki dinozaurów diy

1 / 2 / 3

Plastikowe figurki dinozaurów, zwierząt i bohaterów mogą też stać się uchwytami meblowymi lub haczykami na wieszaku. Przyklejając do nich magnesy, zyskamy też wymarzone ozdoby ścian magnetycznych i lodówek nie wydając dużych pieniędzy.

magnesy z dinozaurami uchwyty meblowe do szafek z plastikowymi figurkami diy

1 / 2 / 3 / 4

Bardziej skomplikowanym projektem DIY jest wycięcie otworów i zrobienie z figurek doniczek na małe sukulenty lub oplątwy, których nie trzeba będzie obficie podlewać, bo mają płytki system korzeniowy. Mniejsze figurki dinozaurów lub innych bohaterów można wsadzić do doniczek z innymi roślinami jako dekoracje.

dinozaury jako doniczki jak samemu zrobić

1 / 2 / 3

Małe dinozaury będą też pionkami do gry, elementami aranżacji tworzonymi w nieużywanych akwariach albo słoikach, czy ozdobami wieczek różnych pojemników do przechowywania. Różnicując je za pomocą figurek i kolorów maluchom łatwiej jest utrzymać porządek i np. rozdzielać pisaki od kredek albo dzielić elementy do prac plastycznych.

do czego wykorzystać figurki dinozaurów diy z dziećmi

1 / 2 / 3

W niektóre plastikowe figurki można łatwo wkręcić haczyki dostępne w marketach budowlanych. Dzięki temu da się je wykorzystać jako breloczki, ozdoby choinkowe lub wiszące dekoracje, np. wyżej zawieszone karuzele dla dzieci.

plastikowe figurki zabawki co z nimi zrobić

1 / 2 / 3

Nie trzeba też kupować wyszukanych i drogich podpórek na książki, bo sięgając po kątowniki z marketów budowlanych i spray do malowania można je wykonać samodzielnie z ulubionymi bohaterami. W tej formie będą ozdobą nie tylko w pokoju dziecka.

jak zrobić podpórkę na książki z ulubionymi bohaterami dinozaury

1 / 2 / 3 / 4

Osobiście nie przepadam za kategorią lamp dziecięcych. Uważam, że normalne modele świetnie się sprawdzą również w takim wnętrzu, ale rozumiem, że dla dzieci nie są one tak atrakcyjne. Nie trzeba jednak wydawać kilkuset złotych, by spełnić ich marzenia. Zobaczycie tu kolejny patent, który wyszukałam na Pinterest i myślę, że wielu z Was może się spodobać.

lampa z dinozaurami jak samodzielnie zrobić

1 / 2

To już wszystkie inspiracje, które przygotowałam, choć zdecydowanie nie jedyne, do których można wykorzystać plastikowe figurki. Zachęcam Was więc do wymyślania własnych zastosowań do nadania im nowego życia.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz