Wnętrza

Boho mieszkanie – poznaj jak wygląda ten styl!

23 października, 2018
boho mieszkanie styl boho w mieszkaniu boho dom

Styl boho powraca co jakiś czas na wybiegi, ale również do wnętrz. Mamy boho stylizacje, boho śluby i boho inspiracje. Tylko czym właściwie są #bohovibes w naszym domu? Tymczasem jak właściwie wygląda boho mieszkanie? Czym charakteryzuje się boho wnętrze? I co najważniejsze jak osiągnąć ten efekt?

mieszkanie boho jak wygląda kolory

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest

boho mieszkanie jakie kolory

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest 

Boho narodził się w czasie rewolucji francuskiej w XVIII wieku, kiedy to wielu artystów po utracie swoich majątków musiało przystosować się do nowych realiów życia. Słowo boho pochodzi od francuskiego la bohème. Oznacza cyganerię, czyli środowisko artystyczne z awangardowym podejściem do sztuki, pogardą dla konwenansów i materializmu. Te korzenie mają bardzo duże odzwierciedlenie w tym, z czym dziś kojarzy się nam styl boho.

balkon w stylu boho mieszkanie

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest 

boho mieszkanie plecionka dywan

Zdjęcia: Pinterest / Pinterest 

Styl boho we wnętrzach

Boho polega na łączeniu wzorów, faktur i materiałów, które na pierwszy rzut oka do siebie całkowicie nie pasują. Najważniejsza jest wygoda, ale też i duża fantazja. Artystyczne korzenie widać w całej feerii barw. Bardzo charakterystyczne są mocne kolory i etniczne wzory. We wnętrzu przeważają naturalne materiały, takie jak drewno, ratan, wiklina, kamień, glina, len, wełna. Jednym z popularniejszych motywów jest plecionka, którą znajdziecie na meblach, tkaninach, ale również dekoracjach.  Ten artystyczny nieład w rezultacie nadaje unikalny klimat i sprawia wrażenie przytulności.

mieszkanie boho salon fotel

Zdjęcia: Pinterest/ Pinterest 

mieszkanie boho fotel w stylu boho hamak

Zdjęcia: Pinterest/ Pinterest 

mieszkanie boho sypialnia łóżko boho

Zdjęcia: Pinterest/ Pinterest 

Boho mieszkanie – jakie dodatki wybrać?

Boho zdecydowanie nie jest stylem dla minimalistów. Wszystkiego jest tu dużo. Prawdziwą sztuką jest nad tym zapanować i sprawić, że całość zagra razem. Warto jednak próbować, bo efekt będzie niepowtarzalny. Mieszkanie boho pełne jest tkanin. Poduszki, pledy, dywany, firanki, tkane makatki, gobeliny nadają miękkości i przytulności. Nie bójmy się łączyć wyraźnych wzorów oraz kolorów. Eksperymentujmy z fakturami. I przede wszystkim pomyślmy o dodatkach wykonanych z naturalnych materiałów jak drewno, ratan czy wiklina. Plecione krzesła i fotele, lampy, lustra, latarenki z pewnością wprowadzą naturalny klimat. Prawdziwym hitem jest wisząca huśtawka w pokoju, którą znajdziecie w coraz większej ilości wnętrz. Taki dodatek z przymrużeniem oka może się stać Waszym ulubionym miejscem do odpoczynku. Domy boho pełne są też pamiątek z podróży — pocztówek, plakatów, obrazów i rękodzieła. Miejsca pełne wiele skarbów to wszelkiego rodzaju targi staroci. Dodatki vintage idealnie wpiszą się w ten styl. I nie zapomnijcie dodać trochę zieleni, bo rośliny idealnie uzupełniają klimat boho.

mieszkanie boho ratanowy fotel

Zdjęcia: Pinterest/ Pinterest 

boho dodatki do domu

Zdjęcia: Pinterest/ Pinterest / Pinterest

jak wygląda salon w stylu boho

Zdjęcia: Pinterest/ Pinterest 

Nagłówek: Pinterest / Pinterest

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz