Wnętrza

Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie?

29 kwietnia, 2023
jak samodzielnie zorganizować przyjęcie w ogrodzie

Tarasy, ogrody i szklarnie to coraz częściej dodatkowe pomieszczenia dla naszych domów, które w sezonie wiosennym i letnim chętnie wykorzystujemy na imprezy pod gołym niebem. Inspiracji na ich aranżacje jest w Internecie mnóstwo. Do niektórych z nich potrzebne będą usługi wyspecjalizowanych w tym osób i firm, ale własnymi siłami i relatywnie niedużym nakładem pracy możemy stworzyć piękne przyjęcie ogrodzie. W kilku krokach podpowiem Wam, jak to zrobić i od czego zacząć.

Jak samodzielnie zrobić przyjęcie w ogrodzie?

Zacznij od przemyślenia pomysłu spotkania. Czy będzie to grill w ogrodzie? Może marzy Ci się wieczór filmowy? Zależy Ci, żeby ludzie swobodnie chodzili po większym terenie i samodzielnie częstowali się napojami i przekąskami? Planujesz zasiadane spotkanie z serwowanym daniem? Odpowiedź na to pytanie, będzie dużą wskazówką, która określi, jak się przygotować i czy np. tworzyć otwarty stół szwedzki, czy szykować stół z nakryciami.

1 Lampa ogrodowa kula wisząca bezprzewodowa 112 zł / 2. Girlanda solarna 165 zł / 3. Sofa ogrodowa 11 999 zł / 4. Czarny lampion na ogród 899 zł  / 5. Lampa solarna srebrna z uchwytem od 409 zł  / 6. Ogrodowa lampa stołowa 539 zł / zdjęcie

Pomocne może się również okazać określenie ewentualnego motywu przewodniego, który narzuci nam niektóre ozdoby. Na zewnątrz zdecydowanie polecam sięgnąć po te naturalne, czyli kwiaty i owoce, bo w tych warunkach będą prezentować się pięknie. Wcale nie trzeba wymyślnych dekoracji, żeby zrobić wrażenie. Zastanówmy się co mamy w domu i rozważmy wykorzystanie rzeczy, które na co dzień nie są z nami na zewnątrz (np. fotele, lustra), a przy tej okazji ułatwią nam zadanie.

Stół z przekąskami i bar w ogrodzie

Przygotowując samodzielnie przyjęcie w ogrodzie najlepiej wcześniej przemyśleć, jak ułatwić sobie organizację i zdjąć z siebie wiele elementów. Zaaranżowanie miejsca z napojami i przystawkami może nam to znacząco ułatwić. Nie trzeba do tego wiele i z powodzeniem można wykorzystać swoje sprzęty kuchenne i np. postawić saturator do wody, termosy, słoiki z kranikami, przyprawy czy nawet ekspres do kawy.

1 Termos Stelton 1 litr 374 zł / 2. Głęboki talerz kolorowy 88 zł / zdjęcia 1 / 2

1 Patera do ciasta Rosendhal 312 zł / 2. Saturator Stelton czarny 999 zł / 3.Młynki do soli i pieprzu 359 zł / zdjęcia 1 / 2

Plan awaryjny na imprezę w ogrodzie

Pogoda to element, na który nie mamy wpływu. Nastawiając się więc na przyjęcie w ogrodzie, trzeba mieć w odwecie awaryjną koncepcję spotkania, którą można będzie wdrożyć, bazując na prognozie pogody.

Nie wszyscy lubią ekspozycję na słońce, niektóre napoje i dania również powinny być chronione, więc planując przestrzeń, uwzględnijmy ich ulokowanie pod dachem lub np. parasolem.

1 Parasol ogrodowy piaskowy 749 zł / 2. Stolik czarny połysk 1599 zł / 3. Słoik z kranikiem 240 zł / zdjęcia 1 / 2

Lubicie przyjęcia w ogrodzie? Macie swoje sprawdzone sposoby na tego typu imprezy?

Wpis zawiera lokowanie produktów.

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz