LIFESTYLE

Jak zapakować prezenty świąteczne?

6 grudnia, 2020
jak pakować prezenty świąteczne na boże narodzenie

Choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, to jednak pierwsze wrażenie jest ważne. Tyczy się to np. nowo poznanej osoby, wyglądaniu dania, odczucia przy wejściu do nowego miejsca, ale także prezentu. Opcją szybką i wygodną są oczywiście torby prezentowe, ale ja uwielbiam tradycyjne pakowanie w papier. Dla mnie najfajniejszym momentem jest niepewność — co jest w środku? Zgadywanie i pomysły, które pojawiają się w głowie po sprawdzeniu wagi i gabarytu. Jeśli więc jak ja przykładacie uwagę nie tylko do zawartości, ale również do opakowania prezentów, to ten wpis jest dla Was. Gwarantuje, że sam widok takich upominków pod choinką tworzy już piękną dekorację i aż szkoda będzie je otwierać 🙂 Zatem jak zapakować prezenty świąteczne?

Jeśli nie macie jeszcze wszystkich prezentów, to koniecznie sprawdźcie prezentowniki dla Niej (klik), dla Niego (klik), prezenty, które nie są zabawkami dla Dzieci (klik), upominki dla świeżo upieczonej Mamy (klik) i pomysły na prezenty w czasie pandemii (klik).

Jak zapakować prezenty świąteczne proste sposoby cynamon laska cynamonu filcowe ozdoby

1 / 2 / 3

Jak zapakować prezenty świąteczne w kolorowy papier

1 / 2 / 3

Jak zapakować prezenty świąteczne

1 / 2 / 3

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Kolorowy papier ze wzorami sam w sobie jest już bardzo ozdobny, więc skoncentruję się na jednobarwnych papierach, które są zazwyczaj nie tylko dużo tańsze, ale stają się wspaniałą bazą do dekoracji. Ozdoby, które się pojawią przy tych prezentach, są albo naturalne (np. gałązki eukaliptusa, świerku, szyszki) albo można je wykorzystać jako dekoracje (np. choinki). Wiele z nich można też używać przez lata, więc po rozpakowaniu prezentów chowamy je na kolejny raz.

Jak zapakować prezenty świąteczne w szary papier

Szary, biały, czarny papier są świetnym tłem do dekoracji, które zdecydują o tym, jak finalnie będą wyglądać prezent. Czym można je ozdobić? Lista propozycji jest bardzo długa:

 • sznurkiem
 • wstążkami
 • koronką
 • bilecikami z imieniem
 • metalowymi dzwoneczkami
 • małymi bombkami i zawieszkami choinkowymi
 • łańcuchem choinkowym
 • naklejkami
 • szyszkami
 • gałązkami np. świerku, eukaliptusa, rozmarynu, suszonymi kwiatami i trawami
 • przyprawami np. laskami cynamonu, gwiazdkami anyżu
 • flamastrami i farbami
 • suszonymi owocami np. plastrami pomarańczy
 • słodyczami np. laskami cukrowymi
 • pierniczkami i foremkami do pierników
 • ozdobami z innego papieru np. brokatowego, starymi zeszytami z nutami, resztkami niewykorzystanych tapet
 • pieczęciami z wosku lub laku
 • tkaninami np. serwetkami
 • koralikami
 • ozdobnymi taśmami klejącymi
 • naklejkami tablicowymi
 • malutkimi spineczkami, klamerkami
 • piórkami
 • filcowymi ozdobami

i tym wszystkim, co tylko wpadnie Wam do głowy. Przy bardziej wymyślnych dekoracjach może się Wam przydać klej lub taśma dwustronna, do zamocowania niektórych elementów.

jak ozdobić prezenty zapakowane w szary papier

1 / 2 / 3

jak pakować prezenty na święta jednolity papier minimalistycznie

1 / 2 / 3

neutralne proste łatwie pakowanie prezentów w szary papier

1 / 2 / 3

Ozdabianie prezentów zielenią

Zielony akcent przytwierdzony do prezentu wiele zmienia. Może to być żywa lub sztuczna gałązka, a świetnie sprawdzą się do tego celu np. świerk, eukaliptus, rozmaryn czy tuja. Dodatkowo zapewnia to też piękny zapach.

Jak zapakować prezenty świąteczne szary papier z gałązką igliwia rozmarynu nuty

1 / 2 / 3

szybkie i łatwe metody na pakowanie prezentów na Boże Narodzenie wieniec tuja

1 / 2 / 3

pomysły na pakowanie prezentów na Boże Narodzenie

1 / 2 / 3

tuja gałązki przy prezentach

1 / 2

ozdabianie prezentów w szarym papierze

1 / 2 / 3

pakowanie prezentów w czarny papier czym ozdobić

1 / 2 / 3

Rysunek na papierze

Szary papier można też samodzielnie ozdobić flamastrami lub farbami. Odrobiny blasku dodacie pisakami metalicznymi lub brokatem. A co można namalować na prezencie, jeśli nie mamy talentu plastycznego? Drobne wzorki np. gwiazdki, serduszka, choinki albo imitację wstążki. Jeśli potraficie kaligrafować, to tę umiejętność warto wykorzystać na papierze do pakowania.

co narysować na szarym papierze do pakowania prezentów

1 / 2

kaligrafia rysowanie na papierze do pakowania prezentów na świeta bombki

1 / 2 / 3

Suszone pomarańcze

Suszone owoce np. pomarańcze pięknie wyglądają nie tylko jako ozdoba choinki, co pokazywałam we wpisie o naturalnych dekoracjach świątecznych (klik), ale udekorują też prezenty, a przy tym sprawią, że będą też pięknie pachnieć.

suszone owoce pomarańcze przy prezentach

1 / 2

Pieczęć na prezencie

Elegancki, a zarazem minimalistyczny wygląd uzyskamy, stosując pieczęcie. Mogą być wykonane z wosku świeczki lub laku. Coraz więcej sklepów papierniczych oferuje różne wzory pieczęci, a są też firmy, w których można wykonać własny wzór.

pieczęć z laku wosku na prezentach Jak zapakować eleganckie luksusowe prezenty świąteczne

1 / 2

Podwójna wstążeczka

Jeśli zależy Wam na uzyskaniu bardziej eleganckiego albo widocznego efektu, to polecam zabieg, który ja stosuję od lat, czyli przewiązywanie prezentów kilkoma warstwami wstążeczek naraz. Przyda się to szczególnie w sytuacjach, kiedy mamy dosyć wąską wstążkę w stosunku do wielkości prezentu. Polecam mieszanie wstążki grubszej i taką przezroczystą, transparentną albo z koronką, bo to bardzo ładnie wygląda.

pakowanie prezentów z podwójną wstążeczką podwójne wiązania na prezentach

1 / 2 / 3

Jak zapakować prezenty świąteczne dla dzieci?

Szary papier sprawdzi się też do pakowania prezentów dla dzieci. Wystarczy odrobina fantazji i kolorowych akcentów np. naklejek, pierniczków, filcowych ozdób albo słodyczy, żeby zachwycić najmłodszych.

jak zapakować prezent dla dziecka w szary papier miś renifer

1 / 2 / 3

pakowanie prezentów dla dzieci laska cukrowa Jak zapakować prezenty świąteczne

1 / 2 / 3

Jak zapakować prezenty świąteczne w tkaninę?

Prezenty można pakować nie tylko w papier, ale również w materiał, np. w bawełnianą albo lnianą serwetę, która będzie jednocześnie elementem upominku. Z tej propozycji ucieszą się zwolennicy zero i less waste. Tkanina sprawdzi się też przy pakowaniu upominków o nieregularnych formach, na których papier może się podrzeć.

pakowanie prezentów w materiał serwetę obrus tkaninę Jak zapakować prezenty świąteczne

1 / 2 / 3

Prezent w ciemnym papierze

Chcę Wam też pokazać, że nie trzeba się bać ciemnych papierów. Granat jest chyba moim ulubionym kolorem, więc na jego przykładzie zobaczcie, jak dodanie kilku małych elementów zmienia wygląd opakowania.

granatowy papier do pakowania prezentów

1 / 2 / 3

jak ozdobić granatowy papier do pakowania granat i złoto biel

1 / 2 / 3

Jak zapakować prezenty świąteczne – co zamiast bilecików?

Jak podpisać prezenty, które kładziemy pod choinką lub wysyłamy do bliskich? Nawet jeśli wydaje się nam, że będziemy pamiętać, to po kilku dniach i po spakowaniu prezentów wszystko zaczyna wyglądać identycznie. Receptą mogą być bileciki, naklejki lub napisanie na opakowaniu imienia odbiory. Na tym jednak możliwości się nie kończą…

Pierniczki przy prezentach

Pierniczki w różnych kształtach albo podpisane lukrem, pisakami spożywczymi sprawdzą się idealnie do rozróżniania właścicieli prezentów. Tę metodę docenią też dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać. Pierniczki można zjeść albo powiesić na choince. Innym ciekawym sposobem może być też przywiązanie foremek do wykrawania pierników.

pierniczki przy prezentach piernik z imieniem zamiast bileciku firemki przy prezentach Jak zapakować prezenty świąteczne

1 / 2 / 3

Zdjęcia zamiast bilecików

Świetnym zamiennikiem tradycyjnych karteczek z imieniem będą też zdjęcia. Same w sobie stanowią piękny dodatek i osobisty akcent.

co zamiast bileciku do prezentu zdjęcia Jak zapakować prezenty świąteczne

1 / 2 / 3

Literki zamiast bilecików

Prezenty można też podpisać w bardziej niecodzienny sposób np. inicjałami wyciętymi z innego papieru, koralikami z literkami czy małymi chorągiewkami i proporczykami, które można wykonać np. z ozdobnej taśmy klejącej lub kolorowego papieru.

koraliki z imionami brokatowe litery inicjały do ozdabiania prezentów

1 / 2 / 3

Mam nadzieję, że przydadzą się Wam moje propozycje. Jeśli macie jeszcze inne pomysły, to podzielcie się nimi w komentarzu. Bardzo chętnie je poznam, a inni też z nich skorzystają. Po więcej świątecznych inspiracji zapraszam do pozostałych wpisów z tej serii (klik).

Nagłówek 1 / 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak komentarzy

Komentarz